Світові ціни на нафту падають через сумніви інвесторів

14 листопада 2016, 15:06
Ціни на нафту еталонних марок в ході торгів у понеділок знижуються, оскільки трейдери продовжують з недовірою ставитися до можливості досягнення угоди про скорочення видобутку між країнами-членами ОПЕК

Про це повідомляє MarketWatch, передає Інтерфакс-Україна.

Також негативними новинами для ринку є збільшення видобутку в Ірані, а також тривале зростання кількості в США бурових установок.

Відео дня

Так, котирування січневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 14:20 за Києвом опустилися на $0,48 (1,07%) - до $44,27/барель.

У той же час, ціна ф'ючерса на нафту WTI на грудень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) зменшилася на $0,62 (1,43%) - до $42,79/барель.

Відзначається, що кількість працюючих в США бурових установок збільшилася на минулому тижні на 2 одиниці - до 452, свідчать розрахунки нафтосервісної компанії Baker Hughes Inc. Стійке збільшення їх кількості вже призвело до зростання видобутку в країні, активність американських нафтовидобувних компаній може ще більше збільшитися в результаті обрання Дональда Трампа президентом США.

У свою чергу Іран оголосив на вихідних про швидке зростання видобутку на ряді своїх родовищ.

На тлі зростання виробництва сировини країнами ОПЕК у жовтні до рекордного рівня в 33,64 млн барелів на добу і збереження розбіжностей досягнення картелем угоди про зниження видобутку виглядає все менш імовірним.

Тим часом Китай в жовтні скоротив видобуток нафти до 16,05 млн тонн, або приблизно 3,8 млн б/д, що на 11% нижче вересневого обсягу. З початку поточного року країна знизила виробництво на 6,7%, в основному через зменшення інвестицій в родовища, що страріють.

Показати ще новини
Радіо НВ
X