Світові ціни на коксівне вугілля підскочили на 80% за місяць

16 вересня 2016, 18:29
Світові ціни на коксівне вугілля піднялися вище $200/т, а зростання ціни за місяць досягло 80%, що пов'язано з високим попитом в Китаї, передає Інтерфакс-Україна.

Така ціна зробила коксівне вугілля самим рентабельним сировинним товаром поточного року. Втім, експерти поки не впевнені у тривалості тренда.

За даними Steel Index, преміальне коксівне вугілля з Австралії 16 вересня подорожчало на 4,1% порівняно з попереднім днем - до $205,9/т. За останній місяць його ціна збільшилася на 80%, з початку 2016 року - на 163%.

Відео дня

У вересні в Китаї зазвичай зростає попит на вугілля після літнього затишшя. Втім, на цей раз ситуація ускладнилася тим, що в квітні Китай ввів низку обмежень для вугільної галузі, щоб обмежити надвиробництво, а кілька подій на рудниках у Австралії кілька обмежили поставки на світовий ринок.

Як пише Financial Times, ємність світового ринку коксівного вугілля оцінюється в 280 млн т в рік. При цьому, фактично спотові торги ведуться лише стосовно третини цього обсягу, решта вугілля постачається за квартальними контрактами, які зазвичай укладаються безпосередньо між виробником і покупцем.

Показати ще новини
Радіо NV
X