Світові ринки охопила нова хвиля зниження цін на метали і сировину

13 листопада 2015, 08:49
На світових ринках спостерігається відчутне зниження цін на метали і сировину. Інвестори побоюються, що це може бути сигналом подальшого уповільнення китайської економіки, яка в останні роки визначала рівень попиту на основні ресурси

Ціни на мідь знижувалися в четвер до мінімуму з 2009 року, повідомляє Інтерфакс.

У п'ятницю в Шанхаї контракти на метал торгуються біля позначки $4816 проти $4823,50 в четвер. Мідь, яка є барометром економічної кон'юнктури, дешевшає вже п'ятий тиждень поспіль, свідчать дані агентства Bloomberg.

Відео дня

Нафта подешевшала з початку тижня на 6%, опустившись до серпневих відміток.

Вартість грудневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 8:00 залишалася практично на рівні закриття четверга - $44,12 за барель. Ціна ф'ючерса на нафту BRENT на грудень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) скоротилася до цього часу на $0,16 - до $41,59 за барель.

За даними міністерства енергетики США, запаси нафти в США виросли за минулий тиждень на 4,2 млн барелів, підвищення стало сьомим поспіль.

Bloomberg Commodity Index, до складу якого входять 22 сировинних товару, впав до мінімального рівня з часів фінансової кризи.

Аналітики кажуть, що, на відміну від серпневого зниження цін, причиною якого був надлишок пропозиції на сировинних ринках, зараз головним драйвером є побоювання з приводу попиту.

Як повідомлялося, вартість бареля нафти марки Brent 12 листопада вперше з серпня 2015 року опустилася нижче $45.

Показати ще новини
Радіо НВ
X