Країни ОПЕК+ задумалися про продовження скорочення видобутку нафти

23 листопада 2017, 09:46
Нафтовидобувні країни ОПЕК+ хочуть продовжити угоду про скорочення видобутку нафти до кінця 2018 року

Про це повідомив міністр нафти Венесуели Еулохіо дель Піно, передає Інтерфакс.

"Надлишки запасів все ще перевищують 100 млн барелів. Цілком очевидно, що до середини року ми не встигнемо знизити цей рівень до необхідного. Ось чому будуть вестися обговорення, рішення про продовження може бути прийнято на наступному тижні", - сказав міністр.

Відео дня

Питання обговорюватиметься на засіданні ОПЕК + 30 листопада.

Нагадаємо, з 1 січня 2017 року розпочала діяти угода, що передбачає зниження країнами ОПЕК видобутку нафти на 1,2 млн барелів на добу (б/д), а країнами не-ОПЕК - на 558 тис. Б/д в порівнянні з рівнем жовтня 2016 року.

Крім того, у кінці травня країни домовилися про продовження угоди на 9 місяців - до 31 березня 2018 року на тих же умовах.

Раніше МЕА підрахувало, що країни ОПЕК у вересні виконали угоду на 88%, а країни не-ОПЕК - на 125%.


Організація країн - експортерів нафти (ОПЕК) - міжнародна міжурядова організація, створена нафтовидобувними країнами з метою контролю квот видобутку на нафту.

До складу ОПЕК входять 14 країн: Алжир, Ангола, Венесуела, Габон, Іран, Ірак, Кувейт, Катар, Лівія, Об'єднані Арабські Емірати, Нігерія, Саудівська Аравія, Екваторіальна Гвінея і Еквадор. Вони контролюють близько 2/3 світових запасів нафти. Штаб-квартира розташована у Відні.

У список країн ОПЕК + входять країни ОПЕК і 11 держав, що не входять в картель.

Показати ще новини
Радіо NV
X