Норвезький фонд національного добробуту втратив мільярди через війну в Україні

21 квітня 2022, 16:03
Суверенний фонд Норвегії звітував про квартальні збитки вперше з 2020 року (Фото:Giorgio Trovato \ Unsplash)

Суверенний фонд Норвегії звітував про квартальні збитки вперше з 2020 року (Фото:Giorgio Trovato \ Unsplash)

Норвезький фонд національного добробуту вперше з 2020 року звітував про збитки за підсумками кварталу. Серед причин — війна Росії в Україні та локдауни у Китаї.

Суверенний фонд Норвегії втратив $74 млрд у першому кварталі через війну в Україні та китайські локдауни. Про це пише Bloomberg.

Втрати Фонду склали 5,2% в акціях, в які вкладено основну частину інвестицій, та 4,8% фіксованого доходу.

Відео дня

Норвегія 27 лютого ухвалила рішення вивести російські активи із Фонду у відповідь на вторгнення РФ в Україну. Проте Фонд зіткнувся з проблемами при реалізації цього рішення після того, як Росія заборонила іноземцям здійснювати угоди на фондових ринках.

За оцінками, представленими 3 березня, збитки Фонду від його російських акцій можуть становити трохи менш як $2,8 млрд. При цьому вартість пакету вкладень, що застрягли, оцінюється приблизно в 2,5 млрд крон ($285 млн) проти 27 млрд крон наприкінці минулого року.

Фонд є найбільшим у світі власником публічно торгованих компаній з портфелем, що налічує близько 9000 акцій. Уряд ухвалив рішення, незважаючи на те, що керуючий Микола Танген у п'ятницю назвав такий крок подарунком олігархам, які скуплять акції.

Ще в лютому 2021 року Фонд позбавився акцій компаній, які займаються розвідкою та видобуванням нафти.

Нагадаємо, що 28 березня Mubadala Investment Company, один із найбільших у світі фондів національного добробуту , призупинив інвестиції в Росію через її повномасштабну війну проти України.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X