Судновласники РФ призупинили перевезення в Україну через санкції - Reuters

15 серпня 2018, 19:25

Російські судновласники призупинили вантажні перевезення в Україну після того, як танкер під прапором РФ був затриманий у порту Херсона через санкції, введених Києвом проти Москви.

Про це Reuters повідомили джерела.

Агентство пише, що дані системи стеження за судами показують, що деякі російські судна, власники яких не перебувають під санкціями, як і раніше йдуть в українські порти.

Відео дня

При цьому, галузеві джерела кажуть, що низка російських судновласників, навіть якщо вони не перебувають під санкціями, припиняють перевезення в Україну через острах втратити свій вантаж.

"Звичайно, ми не поїдемо в Україну, ми призупинили перевезення на цей момент. Якщо знадобиться, ми будемо шукати інші напрямки (для вантажоперевезень)", - сказало одне із джерел у судноплавної галузі.

Зазначається, що в період літньої річкової навігації російські судна зазвичай перевозять нафтопродукти з Туркменістану, частково, російськими внутрішніми водними шляхами, прямуючи потім через Азовське море в українські порти Одеса, Херсон і Миколаїв.

Російські судна також перевозять експортовану з України соняшникову олію, і ці операції також були припинені, стверджують джерела.

Нагадаємо, у травні 2018 року представництво президента України включило понад 700 компаній, переважно російських, до свого списку санкцій, в якому йдеться, що цим організаціям, зокрема, банкам, транспорту, засобам масової інформації та оборонним компаніям, заборонено займатися торгівлею в Україні, а їхні активи в Україні будуть заблоковані.

Багатьом російським компаніям уже довелося завершити свою діяльність, пов'язану з Україною, через санкції.

Крім того, в п'ятницю, 10 серпня 2018 року, в морському порту Херсона виявили російський танкер Механік Погодін зі списку санкцій Ради нацбезпеки і оборони України. Танкер був зафрахтований компанією В.Ф.Танкер і виконував перевезення дизельного палива з Туркменії в Україну за договором фрахту в інтересах канадської компанії Oil Marine Shipping and Chartering Inc.

Показати ще новини
Радіо NV
X