Суднобудівний завод у Миколаєві продали у 10 разів дешевше за стартову ціну

4 грудня 2018, 09:38

Цілісний майновий комплекс (ЦВК) визнаного банкрутом Миколаївського суднобудівного заводу (НСЗ) Океан був проданий на другому повторному відкритому аукціоні за 122,2 млн грн Торговому дому (ТД) Аннона.

Про це повідомила ліквідатор НСЗ Океан Ірина Сербін, передає Інтерфакс-Україна.

В ході торгів ціна була знижена з початкової у 1,1 млрд грн до 99 млн грн, після чого двоє зареєструвалися і зробили 116 млн грн гарантійного внеску учасників підняли її до 122,2 млн грн. Зараз проходить оформлення документів.

Відео дня


Торговий дім Аннона належить голові комітету кредиторів Океану, власником і директором якого є Ігор Волошин, племінник колишнього начальника Миколаївського морського торгового порту Василя Капацини.


Згідно з визначенням суду від червня 2016 року про затвердження реєстру кредиторів Океану на загальну суму 1,7 млрд грн, були визнані зобов'язання заводу перед ТД Аннона 30,6 млн грн 4-ї черги і 4,1 млн грн 6-ї черги. Потім в червні ТД Аннона став правонаступником Укррічфлоту за боргом Океану на 34,8 млн грн, а у середині серпня комітет кредиторів обрав ТД Аннона главою комітету кредиторів.

З реєстру судових рішень також відомо, що у кінці лютого 2018 року Комітет кредиторів зобов'язав ліквідатора підписати з Волошиним договір про захист, охорону і забезпечення в належному стані ЦВК НСЗ Океан.

Потім у березні цього року ТД Аннона став правонаступником єдиного заставного кредитора заводу - Райффайзенбанк Аваль із зобов'язаннями заводу 14,8 млн грн.

Зазначений аукціон з продажу Океану був третім за останні два місяці. Раніше, 21 вересня суднозавод був виставлений на відкриті торги за стартовою ціною 1,8 млрд грн - сумі визнаних кредиторських вимог. Потім на повторний аукціон 8 жовтня - за зниженою, відповідно до закону, на 20% стартовою ціною в 1,4 млрд грн. Обидва аукціону не відбулися через відсутність заявок.

У випадку, якби цей другий повторний аукціон не відбувся, майно Океану було б виставлено на аукціон за оціночною вартістю.

Нагадаємо, що у листопаді 2013 року Господарський суд Миколаївської області визнав банкрутом НСЗ Океан за клопотанням близькою, за деякими даними, до власника Смарт-груп Вадима Новинського компанії Консалтинг-Гамма. Генпрокурор Юрій Луценко в вересні 2017 року заявляв про намір повернути в держвласність завод Океан.


Миколаївський суднобудівний завод Океан спеціалізується на виробництві і ремонті контейнеровозів, танкерів, буксирів, барж водотоннажністю до 350 тис. тонн. Суднозавод є, зокрема, найбільшим в Європі сухим доком, технологічними лініями по будівництву великотоннажних суден, а також водною акваторією площею 42 га.

Показати ще новини
Радіо NV
X