Суднобудівний завод Новинського визнали банкрутом і почали його ліквідацію

4 липня 2018, 17:40

Суд визнав банкрутом Чорноморський суднобудівний завод (ЧСЗ, Миколаїв), що входить до складу суднобудівного субхолдингу SMG Смарт-холдинг Вадима Новинського.

Відповідне рішення 3 липня прийняв Господарський суд Миколаївської області, передає Інтерфакс-Україна.

Суд зокрема постановив припинити процедуру санації заводу, визнати його банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

Відео дня

"З дня прийняття госпсудом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури,... припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута", - наголошується в повідомленні.

ЧСЗ знаходиться в стадії банкрутства з 2014 року. Ініціатором банкрутства виступило Балаклавське рудоуправління (Севастополь, АРК), яке, як і ЧСЗ, підконтрольне Новинському. У 2015 році судом була введена процедура санації заводу.

У липні 2017 Печерський райсуд Києва заарештував 99,87% акцій ЧСЗ і 21 об'єкт нерухомого майна підприємства в Миколаєві і с.Коблево в зв'язку з розпочатим розслідуванням Генпрокуратури за фактом службових зловживань при внесенні змін у 2012 році в укладений в 2007 році договір купівлі-продажу акцій ДАХК ЧСЗ ХСЗ.

В рамках укладеного у 2009 році з Міноборони контракту в 2012 році на потужностях ЧСЗ було розпочато будівництво першого українського корвета Володимир Великий. За даними SMG, технічна готовність корвета, законсервованого на потужностях суднобудівного в 2014 році, оцінюється в 17%. За даними з відкритих джерел, обсяг спрямованого в 2007-2013 роках на створення головного корабля серії держфінансування, склав близько 570 млн грн.

Раніше Новинський заявляв НВ Бізнес, що керівництво Смарт-Холдингу вело переговори із зарубіжними партнерами щодо інвестицій в розвиток індустріального парку на приналежному холдингу Чорноморському суднобудівному заводі.


Суднобудівний бізнес Смарт холдингу об'єднує компанія Smart Maritime Group. SMG управляє Чорноморським суднобудівним заводом, Херсонським суднобудівним заводом, Миколаївським машинобудівним заводом і термінальним комплексом Очаків. Бенефіціаром Смарт-холдингу є бізнесмен і політик Вадим Новинський.

Показати ще новини
Радіо NV
X