Суднобудівний завод Новинського визнали банкрутом і почали його ліквідацію

4 липня 2018, 17:40
507
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Суд визнав банкрутом Чорноморський суднозавод

Суд визнав банкрутом Чорноморський суднобудівний завод (ЧСЗ, Миколаїв), що входить до складу суднобудівного субхолдингу SMG Смарт-холдинг Вадима Новинського.

Відповідне рішення 3 липня прийняв Господарський суд Миколаївської області, передає Інтерфакс-Україна.

Суд зокрема постановив припинити процедуру санації заводу, визнати його банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

"З дня прийняття госпсудом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури,... припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута", - наголошується в повідомленні.

ЧСЗ знаходиться в стадії банкрутства з 2014 року. Ініціатором банкрутства виступило Балаклавське рудоуправління (Севастополь, АРК), яке, як і ЧСЗ, підконтрольне Новинському. У 2015 році судом була введена процедура санації заводу.

У липні 2017 Печерський райсуд Києва заарештував 99,87% акцій ЧСЗ і 21 об'єкт нерухомого майна підприємства в Миколаєві і с.Коблево в зв'язку з розпочатим розслідуванням Генпрокуратури за фактом службових зловживань при внесенні змін у 2012 році в укладений в 2007 році договір купівлі-продажу акцій ДАХК ЧСЗ ХСЗ.

В рамках укладеного у 2009 році з Міноборони контракту в 2012 році на потужностях ЧСЗ було розпочато будівництво першого українського корвета Володимир Великий. За даними SMG, технічна готовність корвета, законсервованого на потужностях суднобудівного в 2014 році, оцінюється в 17%. За даними з відкритих джерел, обсяг спрямованого в 2007-2013 роках на створення головного корабля серії держфінансування, склав близько 570 млн грн.

Раніше Новинський заявляв НВ Бізнес, що керівництво Смарт-Холдингу вело переговори із зарубіжними партнерами щодо інвестицій в розвиток індустріального парку на приналежному холдингу Чорноморському суднобудівному заводі.


Суднобудівний бізнес Смарт холдингу об'єднує компанія Smart Maritime Group. SMG управляє Чорноморським суднобудівним заводом, Херсонським суднобудівним заводом, Миколаївським машинобудівним заводом і термінальним комплексом Очаків. Бенефіціаром Смарт-холдингу є бізнесмен і політик Вадим Новинський.

Вибір редакції

Події

Вчора, 19:56

article_img
У Кропивницькому директор облавтодору ввімкнув порно на засіданні ОДА - відео
Країни

Вчора, 20:35

article_img
Ближче до зірок. Як буде виглядати перший в світі космічний готель за $790 тисяч на добу
Travel

Вчора, 16:39

article_img
Бюджетно та без натовпів. Які маленькі міста в Україні варто відвідати

Головне

Події

Вчора, 14:18

article_img
Зима у Києві побила 139-річний температурний рекорд
Фінанси

Вчора, 07:55

article_img
Курс валют від НБУ: долар і євро продовжують зростати
Події

Вчора, 18:50

article_img
Бойовики збільшили інтенсивність обстрілів з важкого озброєння: чотирьох бійців поранено