Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Суд зобов'язав Приватбанк повернути сім'ї Суркісів 1,1 млрд грн

22 січня, 09:29
478
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Приватбанк снова проиграл дело

Київський апеляційний адміністративний суд відмовив Приватбанку у проханні не списувати 1,1 млрд грн з арештованих рахунків у банках за позовом сім'ї Суркісів.

Про це свідчать матеріали суду, передають Українські Новини.

Нагадаємо, що 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави у капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізуваний на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішив докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн.

В рамках націоналізації банку його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обміняні на акції додаткової емісії банку.

17 травня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання пов'язаними з Приватбанком особами сім'ю Суркісів, а також скасував накази тимчасового адміністратора Приватбанку, які стосувалися рахунків фізосіб.

Також суд Києва вирішив стягнути з Приватбанку на користь А-банку, що належить братам Суркісам, списані при націоналізації 364 млн грн.

Ігор Суркіс і його брат Григорій Суркіс, а також пов'язані з ними особи подали 42 позови проти Національного банку України.

При цьому на початку листопада Київський апеляційний адміністративний суд зобов'язав Приватбанк повернути сім'ї Суркісів 1 млрд грн, $266,2 тис і € 7,8 тис.

НБУ подав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду України та звернувся до суду з проханням зупинити виконання рішення до вирішення спору в касаційній інстанції.

Пізніше Виконавча служба відкрила провадження про стягнення з Приватбанку коштів на користь Суркісів.

11 грудня в Приватбанку заявили про можливе залучення державних грошей для виплати Суркісам.

Пізніше у НБУ підтвердили можливість рефінансування Приватбанку при виконанні судових рішень щодо скасування bail-in.

20 грудня Приватбанк не зміг заблокувати у Вищому адміністративному суді стягнення 1 млрд грн на користь сім'ї Суркісів.

У січні 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відмовив Приватбанку у вимозі не списувати кошти з арештованих рахунків у банках за позовом сім'ї Суркісів.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися