Суд зобов’язав ОПЗ повернути багатомільйонні борги Укртрансгазу

23 жовтня 2018, 14:15

Господарський суд Одеської області задовольнив позов Укртрансгазу щодо стягнення з Одеського припортового заводу (ОПЗ) заборгованості за балансування природнього газу за червень 2016 року.

Про це повідомили у прес-службі Укртрансгазу.

ОПЗ повинен повернути компанії 440,9 млн грн, з яких 434 млн грн – безпосередня сума боргу, решта – штрафні санкції.

Рішення суду винесено з врахуванням заяви Укртрансгазу про збільшення позовних вимог.

Відео дня

При цьому суд відмовився задовольнити зустрічний позов ОПЗ до Укртрансгазу щодо визнання договору транспортування природного газу недійсним.


Укртрансгаз, 100% якого належить Нафтогазу України, експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною ємністю 31 млрд куб. м.


У компанії зазначили, що ОПЗ є найбільшим боржником Укртрансгазу серед промислових підприємств України.


Одеський припортовий завод - найбільше хімічне підприємство України, другий за величиною виробник аміаку і карбаміду і третій - з випуску азотних добрив в Україні. Спеціалізується на перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування і перевантаження аміаку.

У 2017 році ОПЗ, згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності, скоротив збиток у 2,6 рази, або майже на 2,4 млн грн - до майже 1,5 млн грн порівняно з 2016 роком.

Показати ще новини
Радіо NV
X