Суд зобов’язав Держгеонадра продовжити ліцензії Укрнафти

12 квітня 2018, 13:00

Київський апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Окружного адміністративного суду Києва, який зобов’язав Державну службу геології та надр продовжити строк дії 11 спецдозволів напівдержавної Укрнафти.

Про це йдеться у прес-релізі компанії.

Рішення Апеляційного суду набрало законної сили 3 квітня.

Так, Окружний суд визнав протиправною бездіяльність Держгеонадр щодо неприйняття рішень за наслідками розгляду заяв Укрнафти для продовження строку дії спецдозволів на видобування вуглеводнів.

Відео дня

Йдеться про ліцензії, строк дії яких закінчується в першому півріччі 2018 року та які дають компанії право на видобуток вуглеводнів Росільнянського, Турутинського, Миколаївського, Луквинського, Довбушансько-Бистрицького, Орів-Уличнянського, Долинського, Струтинського, Спаського, Пасічнянського та Андріяшівського родовищ.

У компанії відзначили, що у разі подальшого ухилення Держгеонадр від виконання судового рішення, Укрнафта буде змушена звернутись до Державної виконавчої служби, щоб примусити виконати рішення суду.

Крім того, в середині лютого 2018 року компанія подала аналогічний позов проти Держгеонадр щодо продовження ще 16 спецдозволів, строк дії яких закінчується в цьому році.

В прес-службі пояснюють, що продовження 27 дозволів, які закінчуються у 2018 році, є критично необхідним компанії, та як на них припадає 53% річного видобутку нафти з конденсатом та 30% річного видобутку газу.

Крім того, від цього видобутку до до державного та місцевих бюджетів протягом року повинні надійти приблизно 3 млрд грн доходів лише від рентної плати.


Укрнафта - найбільша нафтовидобувна компанія України. Національній акціонерній компанії Нафтогаз України належить 50%+1 акція Укрнафти. Компанії, що входять в сферу впливу групи Приват Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% належить компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам). З 2003 року операційне управління Укрнафтою здійснює група Приват.

Показати ще новини
Радіо NV
X