Укргазвидобування зобов'язали виплатити Сбербанку борг Карпатигазу

19 вересня 2017, 16:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Господарський суд міста Києва задовольнив позов Сбербанку і вирішив стягнути на його користь з компанії Укргазвидобування $6,7 млн і 22,5 млн грн

Про це йдеться в рішенні суду.

Свої позовні вимоги Сбербанк мотивував неналежним виконанням компанії Карпатигаз зобов'язань за договором про надання відновлювальної кредитної лінії №15-В/12/12/ЮО від 16.08.2012 і невиконанням відповідачем своїх обов'язків поручителя за договором поруки.

Відео дня

При цьому суд відмовився задовольнити зустрічний позов компанії Укргазвидобування про визнання недійсним договору поруки.

Як зазначає finbalance.com, в серпні Укргазвидобування заявила, що їй вдалося розірвати 5 договорів про спільну діяльність, ще по трьох договорах тривають судові тяжби, два з яких - договори Карпатигаз і один з Карпатнадраінвест.

У жовтні 2016 року Генпрокуратура заявляла про накладення судом арешту на технологічне обладнання об'єктів нафтогазовидобувної промисловості Карпатигаз - вартістю близько 4 млрд грн - в рамках розслідування кримінальної виробництва за фактами привласнення грошових коштів службовими особами Укргазвидобування спільно з суб'єктами господарювання, що діють на підставі договорів про спільну діяльність.

За даними ГПУ, службові особи одного з найбільших приватних видобувачів газу в Україні – Карпатигаз, під час здійснення господарської діяльності з видобутку природного газу, діючи за попередньою змовою з службовими особами Укргазвидобування, починаючи з 2011 року створили злочинні схеми, які надали можливість незаконно привласнювати видобутий газовий конденсат, занижувати податкові зобов’язання по податку на додану вартість, податку на прибуток та плату за надра з видобутих вуглеводів.

За результатами незаконних фінансових операцій посадові особи Карпатигаз державному бюджету завдано збитків в особливо великому розмірі.

Нагадаємо, в кінці жовтня 2016 року суд заарештував технологічне обладнання об'єктів нафтогазовидобувної промисловості компанії Карпатигаз загальною вартістю близько 4 млрд грн

Крім того, в листопаді минулого року Печерський районний суд Києва заарештував сімох дожимні компресорних станцій (ДКС), керованих компанією Карпатигаз в рамках договору про спільну діяльність з держкомпанією Укргазвидобування.


Карпатигаз - оператор Спільної діяльності між Укргазвидобуванням, Карпатигаз і компанією Місен Ентерпрайзес АБ (Misen enterprises АВ, Швеція).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X