Суд зобов'язав Кабмін оплатити газ для населення

10 жовтня 2017, 13:06
Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив зобов'язання Кабінету Міністрів виплатити компенсацію Національній акціонерній компанії Нафтогаз України за поставки природного газу населенню за визначеною урядом ціною 6879 грн за 1 тис. куб. м (4942 грн за 1 тис. куб. м без урахування транспортування і ПДВ)

Про це йдеться в рішенні суду від 3 жовтня, передають Українські новини.

Згідно з матеріалами, в законодавстві чітко визначено право суб'єкта ринку природного газу, на якого покладені спеціальні обов'язки на отримання компенсації економічно обґрунтованих витрат і обов'язок Кабміну визначати джерела фінансування і порядок визначення цієї компенсації.

Відео дня

При таких обставинах, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення адміністративного позову.

Рішення набуло чинності 3 жовтня.


У 2016 році Нафтогаз отримав чистий прибуток у розмірі 26,5 млрд грн, а у 2015 році компанія отримала чистий збиток у розмірі 27,7 млрд грн. При цьому компанія отримала збиток у напрямку діяльності "оптова торгівля газом" у розмірі 2,9 млрд грн.

40% збитку обумовлено реалізацією газу споживачам, які підпадають під дію спеціальних обов'язків (населення і підприємства ТКЕ).


Нагадаємо, що у липні Окружний адмінсуд зобов'язав Кабмін компенсувати Нафтогазу збитки від поставок газу для населення.

При цьому Кабмін відмовився платити за газ для населення і подав апеляцію на рішення Окружного адмінсуду.

Кабмін пояснив своє рішення тим, що нинішній рівень прибутку Нафтогазу виключає виплату будь-якої компенсації за поставки природного газу населенню за так званою спеціальною ціною.

Віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон заявив, що компанія не несе ніяких економічно обґрунтованих втрат від покладання на неї обов'язків постачати газ населенню за спеціальною ціною - 4942 грн за 1 тис. куб. м.

Показати ще новини
Радіо NV
X