Суд зняв арешт з ТриМоба – мобільної "дочки" Укртелекому

17 липня 2017, 10:49
Апеляційний суд Києва зняв арешт з 100% акцій компанії ТриМоб

Про це йдеться в рішенні суду, передають Українські новини.

Суд скасував арешт 100% корпоративних прав компанії ТриМоб, які належать телекомунікаційному оператору Укртелеком.

Відео дня

Також Апеляційний суд скасував заборону на відчуження вищевказаних паперів державним реєстраторам і нотаріусам.

Рішення Апеляційного суду набирає чинності з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, що 13 квітня Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури про накладення арешту на акції Укртелекому і ТриМоб.

За даними ГПУ, проводилося розслідування про незаконне виділення за вказівкою колишнього президента Віктора Януковича 220 млн грн з державного бюджету і приватизації 93% акцій Укртелекому за заниженою на 1,6 млрд грн ціною.

Згідно КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спецконфіскаціі; конфіскації майна як виду покарання або заходи кримінально-правового характеру по відношенню до юрособи; відшкодування збитків.

Цей перелік є вичерпним і розширювальному тлумаченню не підлягає.

З огляду на викладене, колегія суддів дійшла висновку, що слідчий суддя, вирішуючи по суті клопотання органу досудового розслідування про арешт майна, не взяв до уваги, що воно не відповідає зазначеним вище вимогам закону.

Згідно приватизаційним умовам, новий власник Укртелекому повинен був залучити інвестиції, а також створити і безкоштовно передати державі систему спеціального зв'язку для урядових потреб. Оператор відзвітував, що все побудував. Однак Держслужба спецзв'язку і захисту інформації неодноразово заявляла, що не може прийняти на баланс урядову мережу, не відокремлену від комерційної.

Нагадаємо, що найбільший у світі віртуальний оператор мобільного зв'язку (Mobile Virtual Network Operator, MVNO) LycaMobile домовився з мобільною "донькою" Укртелекому про оренду стільникових потужностей і пообіцяв почати роботу в найближчі тижні.

Так, Lycamobile отримала копію ліцензії ТриМоб - 3G-підрозділу найбільшого фіксованого оператора, Укртелекому.


100% ТриМоб належить компанії Укртелеком. Укртелеком входить до складу компанії System Capital Management.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X