Суд заборонив компанії Онищенка видобуток газу біля Криму

5 червня 2018, 14:27

Верховний суд залишив у силі рішення попередніх судових інстанцій щодо розриву договору між державною компанією Чорноморнафтогаз і підприємством Пласт депутата-втікача Олександра Онищенка.

Про це повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури України (ГПУ).

"31 травня 2018 року Верховний суд відмовив у задоволенні касаційної скарги фірмі Пласт і залишив в силі рішення судів попередніх інстанцій", - відзначають в Генпрокуратурі.

Відео дня

Йдеться про користування Стрілковим та Архангельським газовими родовищами, які розташовані на шельфі Азовського моря та на шельфі Чорного моря.

Крім того, у березні 2014 року між Чорноморнафтогазом і Пластом було укладено договір про спільну діяльність. Зазначається, що сторони договору об'єднали зусилля з метою видобутку природного газу. При цьому такий обов'язок був виконаний тільки Чорноморнафтогазом, зокрема внесена у спільну діяльність право користування газовими родовищами.

Пласт зобов'язувався внести 71 млн грн, з яких надав тільки 1 млн грн, додали в ГПУ. При цьому Пласт допустив недоотримання державою близько 20 млн грн від продажу газу, видобутого під час здійснення спільної діяльності.

У зв'язку з цим заступник Генерального прокурора звернувся до суду з позовом про визнання недійсним договору. Рішенням суду першої інстанції, залишеним без змін судом апеляційної інстанції, договір про спільну діяльність визнано недійсним.

Пласт оскаржив рішення судів про задоволення позову прокурора, але Верховний суд відмовив у задоволенні касаційної скарги.

Також досудовим розслідуванням встановлено розкрадання коштів при видобутку та продажу природного газу за договорами спільної діяльності, укладених між Укргазвидобуванням і фірмами, підконтрольними Онищенкові. В результаті Укргазвидобуванню завдано збитків на суму понад 740 млн грн.

Нагадаємо, що 1 грудня стало відомо, що Іспанія почала процедуру екстрадиції розшукуваного в Україні народного депутата Олександра Онищенка.

За словами самого розшукуваного нардепа Онищенка, в Іспанії йому надали політичний притулок.

Нардепа Олександра Онищенка підозрюють в організації схеми з розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з держкомпанією Укргазвидобування, в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X