Суд заборонив компаніям Північного потоку платити Газпрому

12 листопада 2018, 08:58

Суд в Швейцарії заборонив компаніям Nord Stream і Nord Stream 2 вчиняти будь-які виплати російському монополісту Газпрому в рамках забезпечувальних заходів за позовом Нафтогазу України.

Про це повідомляє Газпром в проспекті до випуску єврооблігацій, пише liga.net.

"У Швейцарії тимчасові забезпечувальні заходи накладені на виплати Газпрому компаніями Nord Stream і Nord Stream 2. З урахуванням заборони всі виплати від цих компаній Газпрому направляються швейцарським приставам", - йдеться в проспекті.

Відео дня

США не виключають введення санкцій проти компаній, пов'язаних з будівництвом газопроводу Північний потік-2.

Нагадаємо, що в лютому 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоствалені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу. Сума штрафних санкцій за невиконання Газпромом рішення міжнародного арбітражу на сьогодні оцінюється в $100 млн.

У травні Нафтогаз ініціював примусове стягнення присуджених йому $2,6 млрд у зв'язку з небажанням Газпрому виконувати зобов'язання за рішеннями в справах щодо поставок і транзиту газу. У зв'язку з цим швейцарська влада вжила заходів щодо активів російського монополіста.

У червні Газпром через суд домігся призупинення арешту активів. У Нафтогазі пізніше заявили про побоювання, що російський монополіст за час призупинення процедури виконання рішення арбітражу зможе реструктуризувати свої активи в Європі для уникнення примусової виплати боргів перед Україною.

У липні Газпром подав новий позов проти України в Стокгольмський арбітраж.

У вересні Апеляційний суд в Швеції задовольнив прохання Нафтогазу про скасування наказу про припинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Однак, Англійський суд скасував наказ про арешт активів Газпрому на території Англії та Уельсу.

Пізніше в Нафтогазі заявили, що готові примусово продати акції Північного потоку-2 за борги Газпрому.

Показати ще новини
Радіо НВ
X