Суд заарештував рахунки одного з найбільших імпортерів автогазу

4 січня 2018, 19:09

Печерський районний суд за клопотанням Генеральної прокуратури (ГПУ) наклав арешт на майже два десятка рахунків компанії Надія Трейд в декількох банках.

Про це йдеться у визначеннях суду від 22 грудня, повідомляє enkorr.

Розслідування проводить управління ГПУ, що відповідає за злочини, скоєні на тимчасово окупованих територіях.

Відео дня

Арешт накладений у рамках розслідування діяльності компанії Дніпроолія, з якої компанії групи Надія, на думку ГПУ, вели сумнівну господарсько-фінансову діяльність. Справу відкрито ще в листопаді 2015 року.

Згідно з доводами ГПУ, посадові особи компаній ухилялися від сплати податків на суму 2,3 млрд грн.

Зокрема, ГПУ вважає, що посадові особи Дніпроолія за попередньою змовою з посадовими особами групи підприємств, підконтрольних Nadezhda Limited (Велика Британія), ухиляються від сплати податків в особливо великих розмірах, здійснюючи операції, пов'язані з нетиповим експортом, за договорами комісії, шляхом укладення нікчемних угод, пов'язаних з купівлею товарно-матеріальних цінностей у ризикових підприємств з ознаками фіктивності, в тому числі, що знаходяться на території так званих "ЛНР" і "ДНР", йдеться в ухвалі суду про накладення арешту.

У 2010 році Надія придбала компанію Монтажналадка (також фігурує в розслідуванні ГПУ), до складу якої входить ДПС в Макіївці і невелика мережа АГЗП в Донецьку і області. За даними учасників ринку, сьогодні ДПС і АГЗП Монтажналадка продовжують працювати. Втім, хто реально оперує активами не відомо.


Група Надія - полтавська група компаній, що управляє мережею з 70 АЗС, а також двома нафтобазами і дев'ятьма ДПС. Також володіє терміналом з перевалки ЗВГ на Закарпатті.

Надія є одним з найбільших імпортерів зрідженого газу в Україну: за підсумками 11 місяців 2017 року імпорт склав 133,6 тис. Тонн, або 12,5% від загального обсягу. Компанія також є одним з найбільших одержувачів ресурсу внутрішніх виробників.

Показати ще новини
Радіо НВ
X