Суд заарештував рахунки одразу трьох компаній українського цукрового гіганта

7 вересня 2017, 09:43
Печерський районний Києва за клопотанням прокурора департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури Дениса Ковіна наклав арешт на рахунки компаній, що входять до агрохолдингу Астарта, - Цукорагропром, Хмельницьке та Волочиськ-Агро в ІНГ Банку

Відповідну ухвалу суд прийняв 30 серпня, а клопотання прокуратура подала в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні від 7 червня цього року у зв'язку з підозрами в ухилянні від податків, передає агентство Інтерфакс-Україна .

Відео дня

У документі зазначено, що службові особи Цукорагропром в 2016-2017 роках поставили п'ятьом підприємствам Астарти, серед яких два зазначені вище, 85 тис. тонн рідкого технічного аміаку на 715 млн грн, проте інші подробиці справи відсутні.

Відповідно до ухвали суду, підприємствам надано можливість сплачувати із заарештованих рахунків податки й заробітну плату.

Крім того, Печерський суд 30 серпня надав прокурорам і слідчим, що входять до складу слідчої групи Генпрокуратури за вказаним кримінальним провадженням, тимчасовий доступ до речей і документів компаній Волочиськ-Агро, Інвестиційно-промислова компанія Полтавазернопродукт (Глобине, Полтавська обл.), Агрофірма Добробут ( пгт.Козельщіна, Полтавська обл.) і Хмельницьке.

Прокуратура, зокрема, отримала право на вилучення оригіналів договорів, накладних, листів, доручень та інших документів за операціями з Цукорагропромом і іншими підприємствами з купівлі-продажу рідкого аміаку і його зберігання, а також дані про основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств, посівні площі і внесення добрив.

Нагадаємо, що напередодні Генпрокуратура провела обшук у головному офісі найбільшого цукровиробника Астарта-Київ.

Відзначимо, що у 2016 році чистий прибуток компанії зріс у 5,2 раза порівняно з 2015 роком - до €83 млн, консолідована виручка - на 17%, до €360 млн.


Агропромхолдінг Астарта - найбільший виробник цукру в Україні з часткою виробництва близько 25%, земельний банк якого становить 245 тис. га. Також компанія займається виробництвом молока та переробленням сої.

Компанія провадить діяльність у Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях.

Найбільшими акціонерами Астарти є бізнесмен Віктор Іванчик та міжнародна фінансова група Fairfax Financial Holdings Limited, акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі.

Показати ще новини
Радіо NV
X