Суд заарештував майно Карпатигаз у справі Укргазвидобування

29 листопада 2016, 13:58
Печерський районний суд Києва заарештував сім дотискних компресорних станцій (ДКС), якими керує компанія Карпатигаз в рамках договору про спільну діяльність з держкомпанією Укргазвидобування

Це випливає з ухвали суду від 18 листопада 2016 року, передає Інтерфакс-Україна.

Заарештовані Хрестищенська, Юліївська (обидві – Харківська обл.), Східно-Полтавська, Розпашновська, Абазовська (всі три – Полтавська обл.), Летнянська і Свідницька (обидві – Львівська обл.).

Відео дня

Крім того заарештовано обладнання ще трьох ДКС, запланованих до будівництва: Червонодонецької (Харківська обл.) Машівської, Чутівської (обидва – Полтавська обл.) і Битків-Бабчинської (Івано-Франковуская обл.).

"Досудовим слідством встановлено, що в період з 25.02.2011 по 01.07.2016 посадові особи Укргазвидобування, діючи за попередньою змовою з посадовими особами ТОВ Карпатигаз, зловживаючи службовим становищем, виконуючи зобов'язання за договором про спільну діяльність №3, добули з свердловин Укргазвидобування природний газ загальним обсягом 2 млрд 930 млн 250,318 тис. куб. м, газового конденсату 124 тис. 350,493 тонн нафти і 78 тис. 315,985 тонн, які в подальшому привласнили, чим завдали збитків державному бюджету в сумі 626 млн 527 тис. 880,0 грн, що є особливо великими розмірами", – йдеться в тексті ухвали.

Серед інших звинувачень прокуратури на адресу посадових осіб Карпатигаз – продаж в 2013 році продукції в Україні через товарні біржі із заниженням податкових зобов'язань з ПДВ на 20,25 млн грн, податкові порушення при операціях з контрагентами в 2011-2013 роках, які призвели до несплати 0,33 млн грн податку на прибуток і 26,3 млн грн плати за надра з видобутого газу.

Прокуратура нагадує, що договір про спільну діяльність (ДСД №3) був підписаний у березні 2002 року і спочатку передбачав діяльність на свердловині №36 Летнянського газового родовища, проте в лютому 2011 року було укладено додаткову угоду, якою до цього договору була залучена шведська Misen Energy АВ, з 2010 року стала власником Карпатигаз. Надалі іншими допугодами обсяг спільної діяльності значно розширився.

Misen Energy в біржовому повідомленні у вівторок повідомила своїх акціонерів про факт цього арешту. Компанія підкреслила, що своєю ухвалою суд не накладає ніяких обмежень на використання активів спільної діяльності і, таким чином, арешт не впливає на повсякденну роботу.

"Карпатигаз буде оскаржувати ухвалу суду", – повідомляє Misen Energy.

Шведська компанія і Карпатигаз підкреслюють, що вважають ці кримінальні звинувачення необґрунтованими і заперечують їх повністю, відзначаючи, що завжди відкриті до співпраці зі слідчими органами і готові підтвердити законність господарської діяльності в рамках ДСД №3.

Раніше повідомлялося, що суд заарештував технологічне устаткування об'єктів нафтогазовидобувної промисловості компанії Карпатигаз загальною вартістю близько 4 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X