У Литві заарештували рахунки у справі виведення коштів з великого українського банку

22 жовтня 2018, 19:24

Печерський районний суд Києва наклав арешт на грошові кошти в Ukio Bankas і Trasta Komercbanka в Литві і Латвії, належать, зокрема компанії Nasterno Commercial Limited (Кіпр), у справі про виведення коштів з банку Фінанси та Кредит.

Про це йдеться в матеріалах суду, передають Українські новини.

(Новина виправлена 07.11 в зв'язку з виправленням даних в матеріалі інформагентства Українські новини)

Згідно з судовим рішенням за версією слідства, в період 2012-2015 років голова правління банку Фінанси та Кредит за попередньою змовою з чотирма членами кредитного комітету банку використовуючи компанію-нерезидент Nasterno Commercial Limited (Кіпр), шляхом зловживання своїм службовим становищем, заволоділи майном банку Фінанси та кредит, уклавши явно збиткові кредитні договори та договору застави, що не були відображені в офіційній звітності банку на загальну суму $53,7 млн.

Відео дня

Генеральна прокуратура, яка веде розслідування вважає, що грошові кошти могли бути використані для відмивання (легалізації) та розміщені на рахунках, відкритих компанією Nasterno Commercial в названих банківських установах Литви і Латвії.

Суд заарештував ці рахунки, з огляду на той факт, що грошові кошти є речовим доказом у справі.

При цьому в ухвалі суд вказав, що Nasterno Commercial Limited було підконтрольне особам, пов'язаним з банком Фінанси і Кредит, а бенефіціар кіпрської компанії дав свідчення, що реально не керував підприємством.

У справі підозрюються колишній голова правління банку Володимир Хливнюк, екс-заступник голови правління Ігор Копертєхіна і помічник депутата Верховної Ради Костянтина Жеваго Олександр Демченко, який і є кінцевим бенефіціаром Nasterno Commercial Limited.

Згідно з листом Департаменту Інтерполу і Європолу Нацполіціі від 14 квітня 2007 року, було встановлено фактичне місцезнаходження банкіра в Бельгії.

Бельгійська сторона просить Україну направити офіційний запит про видачу останнього, як по дипломатичних каналах, так і по каналах Інтерполу.

Раніше повідомлялося, що власника збанкрутілого банку Фінанси і кредит, депутата Верховної Ради Костянтина Жеваго запідозрили в розкраданні $53 млн.


Банк Фінанси та кредит - український комерційний банк (ліцензія відкликана). До 2015 року, за величиною активів згідно з класифікацією Нацбанку України (НБУ) входив до групи найбільших банків, займаючи 10 місце. Основним бенефіціаром є український бізнесмен і депутат Костянтин Жеваго. З зими 2014-2015 років банк мав проблеми з платоспроможністю. Мав зобов'язання перед 0,5 млн вкладниками на загальну суму понад 17 млрд грн. 17 вересня 2015 року банк був визнаний НБУ неплатоспроможним.

Показати ще новини
Радіо NV
X