В Україні заарештували фармзавод екс-депутата Держдуми

6 листопада 2017, 11:53
Голосіївський райсуд Києва наклав арешт на фармацевтичний завод Фармекс Груп (раніше - Макс-Велл, Бориспіль Київської обл.), кінцевим бенефіціаром якого є Олександр Шишкін - екс-депутат Державної Думи РФ, дійсний член Ради Федерацій РФ

Про це повідомила прес-служба юридичної фірми Ілляшев та Партнери, передає Інтерфакс-Україна.

Повідомляється, що арешт накладено за клопотанням БТА Банку, цивільного позивача у кримінальному провадженні щодо розкрадання з банку понад $6 млрд і легалізації викрадених коштів за попередньою змовою з іноземними громадянами.

Відео дня

Крім того, в юрфірмі додали, що махінації з фармзаводом на суму близько 3 млрд грн були частиною незаконних угод екс-власника БТА Мухтара Аблязова.

Нагадаємо, англійські суди раніше задовольнили позови БТА проти Аблязова і його спільників на суму понад $4 млрд.

Також Лондонський суд засудив банкіра до 22 місяців в'язниці за неправдиві свідчення, однак від відбуття покарання банкір сховався, а пізніше був затриманий на Лазурному березі у Франції у липні 2013 року.

Слід зазначити, що 20 квітня 2017 року Апеляційний суд Харківської області визнав на території України рішення казахстанського суду про недійсність угод щодо фінансування заводу Макс-Велл в Борисполі.

"За фактами незаконного виведення коштів з банку та їх легалізації Національною поліцією у Києві на початку 2017 року Мухтару Аблязову було винесено додаткову постанову про підозру", - прокоментували ситуацію в Ільяшев і Партнери.

БТА Банк і його українська "донька" в особі їх нового власника - казахського мільярдера Кенеса Ракишева - визнані потерпілими від дій Аблязова.

Пізніше Генпрокуратура звернулася до Міністерства юстиції Франції з додатковим клопотанням про видачу Аблязова в Україну для притягнення до кримінальної відповідальності за епізодом Макс-Велл.

Також у травні БТА Банк просив Державну виконавчу службу примусово стягнути з Науково-виробничого центру Макс-Велл (Бориспіль, Київська область) 400 млн грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X