Суд заарештував чотири судна по "схемі Курченко"

8 лютого 2017, 10:46
Приморський райсуд Одеси ухвалив рішення про арешт чотирьох річкових судів на території Ренійського морського торговельного порту, які повинні були використовуватися в злочинній схемі бізнесмена Сергія Курченка для вивезення нафтопродуктів за кордон

Про це повідомила прес-служба прокуратури Одеської області, передає Інтерфакс-Україна.

"За клопотанням прокуратури Приморський районний суд наклав арешт на 4 річкових суду на території Ренійського морського торговельного порту, які за злочинною схемою повинні були використовуватися для вивезення нафтопродуктів за кордон. Фактично зазначені плавзасоби не завантажувалися, а їх заходження на причал здійснювалося для конспірації незаконної діяльності", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

В даний час співробітники прокуратури, управління Служби безпеки в Одеській області і поліція вживає заходів по передачі арештованого майна на відповідальне зберігання державним органам. На зазначених плавзасобах тривають обшуки.

Нагадаємо, що Сергій Курченко фігурує в кримінальному провадженні як керівник злочинної організації, яка протягом 2010 – початку 2014 рр. вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі скрапленим газом. Зокрема, у зазначений період Курченко організував вчинення очолюваним ним ОЗУ незаконного заволодіння видобутого ПАТ Укргазвидобування, ПАТ Укрнафта і скрапленого газу, що належить державі, на загальну суму 2,2 млрд грн шляхом його протиправного придбання на спеціалізованих аукціонах за цінами значно нижче ринкових, нібито для потреб населення. У той же час, фактично скраплений газ членами злочинного угруповання надалі реалізовувався підконтрольними Курченко суб'єктами за ринковими цінами на території України.

З березня 2014 року Курченко знаходиться в міжнародному розшуку.

2 лютого стало відомо, що прокуратура Одеської області спільно з поліцією і СБУ в рамках розслідування "справи Курченко" встановила факт використання Одеського нафтопереробного заводу (ОНПЗ) для ухилення від податків в особливо великих розмірах: на ОНПЗ було поставлено для переробки нібито з метою подальшого реекспорту 800 тис. тонн нафтопродуктів. Однак фактично нафтопродукти не реекспортувалися, а залишалися в Україні. В результаті з 2012 по 2014 рр. державі був нанесений збиток у сумі 1,2 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X