Суд заарештував бізнес-центр Dragon Capital у Києві

19 квітня 2018, 13:50
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Печерський районний суд Києва прийняв рішення накласти арешт на приналежний інвестиційній компанії Dragon Capital бізнес-центр в центрі Києва.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Історична будівля по вул. Велика Васильківська, 98 в Києві займає загальну площу в 10,5 тис. Кв. м.

Згідно з даними Єдиного держреєстру судових рішень, відповідне рішення суд ухвалив 6 квітня 2018 року за клопотанням Генеральної прокуратури України в межах кримінального провадження, порушеного в листопаді минулого року, проти Ірпінь-Будпроект-Плюс. Арешт передбачає заборону на відчуження об'єкта.

Відео дня

Власниками компанії виступають Драгон Капітал Інвестментс Лімітед і Драгон Капітал Холдинг Лімітед, кінцевим бенефіціаром - гендиректор Dragon Capital Томаш Фіала, свідчать дані Єдиного держреєстру станом на 19 квітня 2018 року

Як випливає з даних реєстру, новий керівник в Ірпінь-Будпроект-Плюс Олександр Фощан був призначений 26 січня 2018 року. Антимонопольний комітет України повідомив про надання Dragon Capital Investments Limited дозволу на придбання підприємства 19 січня.

У рішенні суду, в рамках кримінального провадження розслідується зловживання службовим становищем посадових осіб департаменту містобудування та архітектури КМДА і незаконна видача дозвільних документів, що спричинило тяжкі наслідки, а також підробка документів та їх використання за попередньою змовою посадовими особами Ірпінь-Будпроект-Плюс.

У документі наголошується, що будівля БЦ є пам'яткою культурної спадщини (житловий будинок 1908-1910 рр.) і відповідно до інформації Міністерства культури України компанія мала тільки історико-містобудівне обґрунтування реабілітації будівлі-пам'ятки архітектури місцевого значення.

При цьому КМДА у 2009 році надала дозвіл Ірпінь-Будпроект-Плюс на проектування та реконструкцію будівлі з будівництвом офісного комплексу з підземним паркінгом.

"Власником, починаючи з 2011 року, були проведені будівельні роботи, в результаті яких було знищено зазначений об'єкт культурної спадщини, а на його місці побудований торговий центр, при цьому органом місцевого самоврядування надавалися дозволи про проведення реконструкції", - йдеться в рішенні суду.

Крім того, за даними ГПУ, компанія не сплатила до міського бюджету пайову участь в розмірі 4,4 млн грн.

Ірпінь-Будпроект-Плюс зареєстровано в 2007 році. Власниками підприємства, згідно з держреєстру, станом на 19 січня 2018 року були кіпрська Akkeron Management Limited і британська Golden Bond Limited і Evis LTD (Беліз), а кінцевими бенефіціарами вказані Ангелос Пафітіс, Михайло Постоловський і Дмитро Єріна.

Згідно з балансом, до кінця 2016 року його основні засоби становили 92,45 млн грн, сумарні активи - 106,64 млн грн.

Статутний капітал Ірпінь-Будпроект-Плюс в 2016 році виріс з 0,05 млн грн до 144,05 млн грн, в тому ж році були погашені короткострокові кредити банків на 46 млн грн, а в цілому поточні зобов'язання скоротилися з 101,9 млн грн до 24 тис. грн. Дані за 2017 рік поки відсутні.

Раніше повідомлялося, що Dragon Capital купила два бізнес-центри в Києві, а також придбала два логістичних комплекси під Києвом.


Dragon Capital - одна з найбільших груп компаній, які працюють в сфері прямих інвестицій і фінансових послуг і надають повний спектр інвестиційно-банківських і брокерських послуг для корпоративних і приватних клієнтів. Компанія заснована в 2000 році в Києві.

Dragon Capital Investments Limited входить до групи компаній Dragon Capital, що заснована в 2000 році і є однією з найбільших на інвестринку України. Працює в сфері прямих інвестицій і фінансових послуг, надає повний спектр інвестиційно-банківських і брокерських послуг для корпоративних і приватних клієнтів. Кінцевим бенефіціаром в держреєстрі зазначений громадянин Чехії, президент Європейської бізнес-асоціації Томаш Фіала.


В кінці 2017 року повідомлялося, що Dragon Capital спільно з ко-інвесторами, серед яких - Goldman Sachs, Джордж Сорос, OPIC, планує в 2018 році забезпечити приплив в Україну до $300 млн інвестицій. У 2017 році приблизний обсяг інвестицій Dragon Capital в Україні в $100-150 млн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X