Суд заарештував акції трьох "дочок" російських банків за позовом компаній Коломойського

12 вересня 2018, 15:11

Апеляційний суд Києва заарештував акції Промінвестбанку, Сбербанку та ВТБ Банку (всі – Київ).

Про це йдеться в ухвалі суду №796/165/18, передають Українські Новини.

Суд також заборонив вищевказаним банкам проводити ліквідацію або реорганізацію юрособи, а також проводити будь-які дії, спрямовані на продаж належного майна.

Відео дня

Арешт акції вищевказаних банків накладено за позовом низки компаній, включаючи Аеробуд, Пріватофіс, Пріватленд, Еверест Істейт, Телерадіокомпанія Жіса, Крим дівелопмент, КУА Фінансовий капітал, КУА Фінансовий вектор. Дані компанії пов'язують з бізнесменом і колишнім власником націоналізованого Приватбанку Ігорем Коломойським.

Зазначається, що компанії подали відповідний позов на виконання рішення Арбітражного суду Гааги від 2 травня про стягнення з Росії компенсації за відібрану в Криму нерухомість. Через порушення Росією угоди між Кабміном і урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій.

Також говориться, що у листопаді 1998 року на користь позивачів було присуджено стягнути $139 млн з Росії. Вищевказаним рішенням було визначено, що на території України є майно, яке належить Російській Федерації і яке можна стягнути.

Нагадаємо, що 23 березня 2017 року Україна ввела санкції терміном на рік проти всіх п'яти працюючих в країні структур російських держбанків: українських Сбербанка і ВТБ, БМ Банку ( "внучка" ВТБ), Промінвестбанку ( "дочка" ЗЕБа). Їм заборонені будь-які фінансові операції на користь пов'язаних з ними осіб, зокрема материнських структур.

У цьому списку також був львівський VS банк, але у грудні минулого року російський Сбербанк продав його бізнесменові Сергію Тігіпку.

Цим банкам заборонено виводити кошти за межі України. У березні цього року НБУ продовжив санкції проти "дочок" російських банків.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X