Суд визнав незаконною зміну наглядової ради Черкасиобленерго

29 травня 2017, 16:11
Київський апеляційний господарський суд визнав незаконним рішення зборів акціонерів енергопостачальної компанії Черкасиобленерго від 10-11 жовтня 2016 року, у тому числі і рішення про зміну наглядової ради компанії

Про це йдеться в постанові суду від 18 травня, копію якого мають Українські новини.

Суд зазначив, що, так як ФДМ наказом затвердила порядок денний загальних зборів акціонерів без попереднього затвердження його проекту, що є порушенням вимог закону України Про акціонерні товариства, то рішення зборів Черкасиобленерго вважаються незаконними.

Відео дня

Крім того, оскільки частка держави в Черкасиобленерго становить більше 25%, представники держави в особі ФДМ можуть голосувати на загальних зборах акціонерів виключно у разі погодження відповідним розпорядженням Кабінету Міністрів завдання на голосування.

Так як такого розпорядження Кабміну не було, голоси цього представника незаконно були враховані лічильною комісією при підведенні підсумків голосування.

Також рішення загальних зборів акціонерів компанії в частині розподілу чистого прибутку товариства за результатами його фінансово-господарської діяльності у 2014 і 2015 роках та спрямування частини прибутку на виплату дивідендів, прийнято без згоди арбітражного керуючого та постанови Господарського суду Черкаської області від 12 квітня 2009 року по справі про банкрутство Черкасиобленерго, яким було заборонено здійснювати виплату дивідендів своїм акціонерам відповідно з рішеннями його органів управління.

Серед питань прийнятих на зборах акціонерів Черкасиобленерго було припинення повноважень наглядової ради у повному складі.

При цьому новими членами наглядової ради були обрані Сергій Машковцев (представник від КУА Сварог Ессет Менеджмент, якій належить 23,9885% Черкасиобленерго), Богатир Василь, Віталій Денисенко (представник від Фонду державного майна, 46% акцій Черкасиобленерго належить державі в особі ФДМ), Людмила Йосипенко (ФДМ) і Андрій Сачівко (ФДМ).

Також у повному складі були припинені повноваження ревізійної комісії у повному складі.

Новими членами ревізійної комісії були обрані ФДМ, Світлана Петра і Людмила Сакало.

Крім того, на зборах були прийняті рішення про розподіл чистого прибутку Черкасиобленерго за результатами роботи компанії в 2014-2015 році (30% - за результатами роботи в 2014 і 75% - за результатами 2015).

Нагадаємо, що акціонери Черкасиобленерго на позачергових зборах 12 травня (яке скликаються наглядовою радою, визнаним судом нелегітимним) звільнили виконуючу обов'язки голови правління Світлану Кузьмінську і призначили головою правління Олега Самчука.

Кузьмінська вважає, що бізнесмен Костянтин Григоришин спільно з групою VS Energy (контролюється російськими бізнесменами Олександром Бабаковим, Євгеном Гінером, Михайлом Воєводіним і Сергієм Шаповаловим) є ініціаторами зміни керівництва компанії і її усунення з посади.

Раніше Апеляційний суд Києва скасував рішення Печерського районного суду столиці про відсторонення від посади в. о. Черкасиобленерго Кузьмінської.

Кузьмінська займала посаду виконуючого обов'язки голови правління ПАТ Черкасиобленерго з 17 квітня 2015 року.

46% акцій Черкасиобленерго належить державі в особі Фонду держмайна, 25% - компанії Укреско (перед приватизацією Кабмін має намір об'єднати ці пакети).

Ще 23,9885% Черкасиобленерго належить КУА Сварог Ессет Менеджмент, афільованої з бізнесменом Костянтином Григоришиним.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X