Суд визнав Нацбанк винним у банкрутстві Укргазпромбанку

23 листопада 2016, 17:58
Вищий адміністративний суд підтвердив протиправність бездіяльності Національного банку невжиття заходів впливу до ліквідації Укргазпромбанку

Про це йдеться в ухвалі суду від 10 листопада, передають Українські Новини.

Відзначається, що позов був поданий одним з вкладників Укргазпромбанку - Торговим домом Санко, який 28 серпня 2014 року відкрив у банку поточний рахунок.

Відео дня

При цьому сам банк не провів витратні транзакції за платіжними дорученнями компанії з 9 по 23 лютого 2015 року.

8 квітня 2015 року в банк була введена тимчасова адміністрація, а 15 вересня 2015 було прийнято рішення ліквідувати банк.

У жовтні ТД Санко звернувся у Фонд гарантування вкладів із заявкою про визнання себе кредитором, але відповіді не отримав.

ТД Санко попросив суд визнати протиправною бездіяльність НБУ з листопада 2014 року по квітень 2015 року щодо невжиття адекватних, негайних і рішучих дій, своєчасного застосування адекватних заходів впливу до Укргазпромбанку.

Також компанія попросила визнати протиправною бездіяльність НБУ щодо захисту інтересів вкладників щодо безпеки зберігання коштів на рахунках банку.

14 березня Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною бездіяльність НБУ щодо даного банку за позовом компанії ТД Санко.

Нацбанк, у свою чергу, подавав апеляцію, яка була відхилена 26 квітня.

10 листопада 2016 року Вищий адмінсуд підтвердив протиправність бездіяльності Національного банку невжиття заходів впливу до Укргазпромбанку.

Нагадаємо, що 8 квітня Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію в Укргазпромбанк на 3 місяці.

14 вересня НБУ вирішив ліквідувати Укргазпромбанк.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X