Антимонопольний комітет наполягає на правильності багатомільйонного штрафу на структури Ярославського через угоду з ДМЗ

13 жовтня, 14:41
Харківський бізнесмен Олександр Ярославський (Фото:vesti.dp.ua)

Харківський бізнесмен Олександр Ярославський (Фото:vesti.dp.ua)

Антимонопольний комітет наполягає на правильності штрафів на структури харківського бізнесмена Олександра Ярославського через купівлю Дніпровського меткомбінату.

Антимонопольний комітет України 13 жовтня порушив провадження з перегляду своїх ранніх рішень про купівлю кіпрської Senalior Investments компанії-власника ПрАТ Дніпровський металургійний завод, який входить до DCH Steel групи DCH бізнесмена Олександра Ярославського.

Відео дня

Про це йдеться у повідомленні Комітету.

За даними Антимонопольного комітету, ці рішення були ухвалені за результатами розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

У Комітеті уточнюють, що кіпрська Senalior Investments Limited сконцентрувала акції кіпрської Drampisco Limited, не отримавши відповідного дозволу антимонопольних органів.

Ця концентрація забезпечила перевищення 50% голосів у вищому органі управління компанії. За концентрацію без дозволу на компанію було накладено штраф у розмірі 58 млн грн.

У довідці, що додається, констатується, що в результаті концентрації, що Senalior Investments Limited побічно придбала контроль над ПрАТ ДМЗ.

"Кінцевий бенефіціарний власник Senalior Investments Limited та суб'єктів господарювання, з якими воно пов'язане відносинами контролю, є фізична особа - громадянин України Олександр Ярославський" - зазначили в Комітеті.

Також в АМКУ додали, що угорська компанія Üttema Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság отримала понад 50% у статутному капіталі ПП Київдорбуд без дозволу Комітету. За це компанію оштрафували на 64 млн 595,750 тис грн.

«Це дві різні справи, які мали різних учасників концентрації та розглядалися у різні роки, але вони мають спільне продовження», — наголосили у відомстві.

Зазначається, що судові провадження у цих справах тривали кілька років. Причиною скасування штрафів у судовому порядку стала позиція Верховного Суду. Зокрема, суд вважає, що Комітет неправильно застосував норми матеріального права, коли приймав рішення щодо накладення на позивача штрафу.

У комітеті додали, що в обох випадках структура концентрацій мала такий вигляд, що покупцем акцій була компанія, яка не здійснювала господарську діяльність і не мала доходу.

«Водночас дохід інших суб'єктів господарювання, які входили до складу групи суб'єктів господарювання, пов'язаних через кінцевого бенефіціарного власника з компаніями, що становлять Senalior Investments Limited (група Ярославського) та Üttema Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság (група РДС Коновалова Є. Г. та Шумахера Ю. Б.) був незрівнянно вищим», — заявили в АМКУ.

На думку Комітету, такі дії здійснювалися саме такими компаніями з метою мінімізації штрафних санкцій за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

У Комітеті наголосили, що за подібні порушення накладається штраф у розмірі до 5% доходу підприємства за рік, що передує скоєнню порушення.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

«Важливо, що порушення, подібні до зазначених вище, не є рідкістю в практиці АМКУ», — зазначили у відомстві.

«Для усунення підстав, наслідком яких було визнання рішення №286-р та рішення №183-р недійсними, Комітет приступив до перегляду цих рішень. Цей крок є єдиним можливим шляхом поновлення дії принципу юридичної відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, встановленої Законом», — резюмує АМКУ.

Група DCH Ярославського 1 березня 2018 року підписала договір про купівлю у Evraz Дніпровського метзаводу. Формально придбання було здійснено шляхом купівлі 100% акцій Drampisco Limited, яка, своєю чергою, має 97,73% акцій ПрАТ ДМЗ.

У квітні 2019 року Антимонопольний комітет оштрафував групу DCH Олександра Ярославського на 58 млн. грн . за порушення законодавства при купівлі акцій Дніпровського металургійного заводу у групи Євраз.

Нагадаємо, що у 2017 році сталеливарна компанія Evraz російського олігарха Романа Абрамовича передала кіпрській Drampisco 97,7% акцій Дніпровського металургійного заводу (Євраз ДМЗ), які раніше перебували у володінні нідерландської компанії Palmrose BV

З 1 січня 2022 року Дніпровський метзавод повністю зупинив виробництво металопрокату. З офіційної причини через планові ремонти.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X