Суд відмовився розірвати договір про продаж Укртелекому Ахметову

22 листопада 2018, 08:11

Господарський суд Києва відмовив Фонду держмайна (ФДМ) у позові до компанії ЕСУ про розрив приватизаційного договору купівлі-продажу 92,79% акцій Укртелекому і стягнення 2,2 млрд грн.

Про це свідчить рішення суду від 7 листопада в базі судових рішень, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з ним, суд також відмовив у зустрічному позові ЕСУ до Фонду держмайна "про визнання припиненим зобов'язання за договором неможливістю його виконання".

Відео дня

У 2011 році, коли президентом був Віктор Янукович, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів - компанія ЕСУ, яким володіла австрійська компанія EPIC.

Новий власник найбільшого фіксованого оператора заплатив за 92,8% акцій номінальну ціну, 10,6 млрд грн. СКМ Ріната Ахметова придбала ЕСУ через два роки після тендера.

Народний депутат Сергій Лещенко провів розслідування і встановив, що до приватизації Укртелекому мали стосунок Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін.

У 2015 році Укртелеком взяв на себе зобов'язання викупити у двох держбанків (Ощадбанку та Укрексімбанку) облігації своєї материнської компанії ЕСУ ("дочка" СКМ) на суму 2 млрд грн.

Але телекомоператору так і не вдалося продати свій мобільний актив - Трімоб, тому в компанії не було грошей на покриття облігацій.

Терміни виплати боргу закінчилися ще в середині березня минулого року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X