Суд відмовив найбільшому в Україні тютюновому дистриб'юторуу скасуванні багатомільйонного штрафу

19 червня 2018, 13:45

Верховний Суд відмовив дистрибуційній компанії Тедіс Україна у задоволенні позову про визнання недійсним рішення Антимонопольного комітету (АМКУ) про накладення на компанію 431 млн грн штрафу за зловживання монопольним становищем.

Про це повідомив голова відомства Юрій Терентьєв на своїй Facebook-сторінці.

"Рішення АМКУ від 16 грудня 2016 року залишено без в силі, за винятком невеликого уточнення щодо способи виконання зобов'язання з встановлення прозорого механізму ціноутворення", - написав Терентьєв.

Відео дня


Тедіс Україна є найбільшим дистриб'ютором сигарет в Україні: її частка на ринку становить понад 99%.

Компанія була створена у 2011 році як торгова компанія Мегаполіс-Україна, у травні 2016 року було перейменовано у Тедіс Україна. Регіональна мережа компанії складається з 35 регіональних структурних підрозділів в Україні.


Нагадаємо, генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що 31 березня 2017 року понад тисячі оперативників з різних силових відомств проводили слідчі дії щодо компанії-дистриб'ютора тютюнових виробів Тедіс-Україна.

Також 31 березня стало відомо, що з самого ранку співробітники ГПУ проводили обшук в Антимонопольному комітеті України.

За словами співробітниці АМКУ Світлани Панаіотіді, слідчі дії проводилися у справі компанії Тедіс і за санкцією Печерського райсуду Києва.

Генеральна прокуратура звинувачує Антимонопольний комітет у сприянні монопольного становища Тедіс Україна на ринку дистрибуції тютюнових виробів.

12 квітня стало відомо, що Печерський районний суд наклав арешт на корпоративні права і засоби на рахунку дистрибуційної компанії Тедіс Україна у Приватбанку.

24 квітня генеральний прокурор Юрій Луценко повідомляв, що Тедіс Україна сплатила 300 млн грн накладеного АМКУ штрафу.

У травні український тютюновий монополіст програв суд про скасування штрафу на півмільярда.

У січні 2018 року АМКУ оштрафував компанію Тедіс Україна на 82,6 тис. грн.

6 лютого, АМКУ відкрив справу проти тютюнового монополіста через змову з виробниками. Пізніше Апеляційний господарський суд Києва відмовив дистриб'ютору тютюнової продукції в задоволенні позову про скасування штрафу у розмірі 431 млн грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X