Суд відібрав у Фірташа майно титано-магнієвого комбінату

9 липня 2018, 15:09

Господарський суд Запорізької області повністю задовольнив позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) в інтересах держави до офшорної компанії Tolexis Trading Limited (Кіпр), що входить у Group DF Дмитра Фірташа, про розірвання договору з Фондом держмайна (ФДМ) України про створення Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК) на базі однойменного держпідприємства.

Таке рішення суд ухвалив у понеділок, 9 червня, пише САП на своїй Facebook-сторінці.

"Суд задовольнив позов керівника САП Назара Холодницького і вирішив повернути майно ЗТМК державі", - пише САП.

Відео дня

При цьому уточнюється, що судове рішення, зокрема, передбачає розірвання договору про створення ЗТМК №85 від 22 лютого 2013 року, укладений ФДМ та компанією Tolexis Trading Ltd в повному обсязі.

Раніше повідомлялося, що САП подавала до Господарського суду Києва дві позовні заяви про розірвання договору ФДМ з компанією Tolexis Trading Ltd. про створення ЗТМК. Перший позов САП подала у грудні 2016 року. Однак суд, незаконно двічі відмовив у розгляді справи по суті без належного повідомлення прокурора у справі, заявляли в САП. Щоб уникнути затягування розгляду справи (у разі оскарження відмови розгляду справи судом) після оплати нового судового збору та повернення матеріалів з суду САП 25 січня 2017 року подала новий позов щодо розірвання договору про створення ЗТМК.

У березні 2017 року Донецький апеляційний хозсуд задовільнив скаргу САП і зажадав від Госпсуду Запорізької області розглянути позовну заяву про розірвання договору ФДМ з Tolexis Trading Ltd., що входить в Group DF, про створення ЗТМК на базі однойменного держпідприємства.

Керівник САП Назар Холодницький раніше також повідомляв, що встановлено, що у 2013 році ФДМ на виконання постанови Кабінету міністрів уклав за підсумками конкурсу з компанією Tolexis Trading Ltd. договір про заснування ЗТМК на базі ЗТМК з метою нібито залучення інвестицій щодо впровадження сучасних прогресивних технологій і створення високорентабельного виробництва".

Згідно з досягнутими домовленостями, ФДМ передав до статутного капіталу створеного суб'єкта цілісний майновий комплекс комбінату, який раніше перебував в управлінні ЗТМК. Tolexis Trading Ltd., зі свого боку, здійснила внесок у грошовій формі в сумі $110 млн, які мали виняткове цільове призначення, а саме - фінансування модернізації виробництва протягом 2013 року - першого кварталу 2015 року.

Незважаючи на те, що частка держави в ЗТМК складає 51% (контрольний пакет), фактично підприємство передано в управління наближеного до інвестора менеджменту, який витратив більшість залучених інвестицій на погашення раніше заборгованостей ЗТМК за енергоносії і перед кредиторами, пов'язаними з Group DF. Надалі ці кошти були виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм. При цьому на модернізацію виробництва як головну мету створення підприємства з недержавною часткою фактично було направлено всього лише 20 млн грн.

З огляду на свідоме невиконання інвестором взятих на себе зобов'язань, САП ініціювала розірвання договору про заснування ЗТМК і повне повернення комбінату в сферу держуправління.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Крім того, у листопаді 2016 року до суду направлено обвинувальний акт щодо директора ЗТМК, якими здійснено розтрата даних інвестицій в сумі 492 млн грн, зараз триває розгляд обвинувального акта по суті.


ЗТМК - єдиний в Україні і Європі виробник металевого губчастого титану. Його проектна потужність - 20 тис. тонн на рік, проте через зношування виробничих фондів підприємство зараз може випускати 10 тис. тонн губки.

Держава володіє контрольним пакетом ЗТМК, структури Group DF Дмитра Фірташа - 49% -ю часткою.

Показати ще новини
Радіо NV
X