Суд вдруге заарештував 93% акцій Укртелекому

14 червня 2017, 15:48
Господарський суд Києва 2 червня повторно заарештував 92,8% акцій телекомунікаційної компанії Укртелеком за позовом Державного експортно-імпортного банку (Укрексімбанк), який намагається стягнути 2,8 млрд гривень

Про це свідчать матеріали суду, передають Українські новини.

У квітня 2013 року Укрексімбанк купив облігації компанії ЕСУ номіналом 2,24 млрд гривень.

В середині березня 2017 ЕСУ повинна була погасити облігації, однак цього не зробила.

Відео дня

Розміщення облігацій в 2011 році сприяло ЕСУ в приватизації 92,8% акцій Укртелекому.

5 травня Госпсуд Києва відкрив провадження за позовом Укрексімбанку до компанії ЕСУ про стягнення боргу 2,8 млрд гривень, який складається з заборгованості за номінальною вартістю облігацій в розмірі 2,24 млрд гривень, простроченої заборгованості по процентному доходу в 354 тис. гривень, а також 119,2 тис. гривень пені, 92,4 тис. гривень втрат від інфляції та 24,9 тис. гривень (3% річних).

В якості забезпечення позову позивач вимагає накладення арешту на 17 376 189 488 штук простих іменних акцій Укртелекому, права на які враховуються на рахунку в цінних паперах ЕСУ, відкритому в депозитарній установі - Укрексімбанку.

В матеріалах справи також є квартальна фінзвітність ЕСУ, згідно з якою компанія не отримує ніяких доходів від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), при цьому має довгострокову позику від нерезидента у розмірі 2,9 млрд гривень, поточну кредиторську заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями в 7, 1 млрд гривень.

Наявні у ЕСУ у справі грошові кошти за станом на 1 квітня 2017 становили 114 тис. гривень.

Таким чином, є підтвердження доводів Укрексімбанку про те, що фінансовий стан ЕСУ не дозволить повністю виконати рішення у даній справі в разі задоволення позову.

2 червня суд прийшов до висновку про необхідність арешту акцій 92,8% Укртелекому.

Нагадаємо, що в квітні Печерський районний суд Києва заарештував акції компаній Укртелеком і ТриМоб за позовом Генеральної прокуратури.

У травні суд дозволив Генеральній прокуратурі почати заочне розслідування проти колишнього Президента Віктора Януковича у справі про розтрату 220 млн гривень при створенні виділеної телекомунікаційної мережі спеціального призначення телекомунікаційної компанії Укртелеком.

ТОВ ЕСУ володіє 92,79% акцій Укртелекому. У 2013 році компанію придбав холдинг СКМ українського бізнесмена Ріната Ахметова.


Раніше повідомлялося, що Укртелеком схвалив продаж облігацій внутрішньої державної позики на 262 млн гривень Першого українського міжнародного банку (ПУМБ).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X