Суд в США призупинив стягнення з України $144 млн за позовом Росії

3 травня 2018, 19:16

Окружний суд Колумбії призупинив розгляд позову російської компанії Татнефть по визнанню і виконанню на території США стягнення з України $144 млн до вирішення питання юрисдикції.

Про це пише Интерфакс з посиланням на американські ЗМІ.

Призупинення пов'язане з тим, що від України 24 квітня надійшла заява, в якому ставиться під сумнів юрисдикція Окружного суду Колумбії.

Відео дня

Зокрема, Україна подала апеляцію на березневе рішення суду. Подача такої апеляції припиняє розгляд справи.

"Розгляд справи призупинено до моменту винесення рішення апеляційним судом", - заявили в російській Татнефти.

Раніше міжнародний арбітраж у 2014 році виніс рішення на користь Татнафти і зобов'язав Україну виплатити російській компанії компенсацію в розмірі $112 млн, а також відсотки. У 2017 році Татнефть звернулася в суди США, Великобританії і РФ із заявою про стягнення з України $144 млн у справі Укртатнафти.

Укртатнафта створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,3% акцій Укртатнафти належало структурам, близьким до Татнафти, міністерство майна Татарстану володіло 28,8% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо Татнафти. Однак в результаті судових розглядів в Україні частка татарстанських акціонерів в НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи Приват Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.


Укртатнафта управляє Кременчуцьким НПЗ проектною потужністю 18,6 млн тонн. У жовтні 2007 року оперативний контроль над Укртатнафтою встановила група Приват Ігоря Коломойського.

Показати ще новини
Радіо НВ
X