Uber програв справу щодо статусу водіїв в Британії

19 лютого 2021, 16:57

При виході на біржу в 2019 році в Uber відзначали, що в разі визнання водіїв співробітниками компанія зазнає величезних збитків.

Верховний суд Великої Британії ухвалив, що Uber повинен вважати своїх британських водіїв співробітниками компанії, а не самозайнятими. Про ц е пише ВВС.

Це рішення є остаточним і компанія не зможе його опротестувати. Таке рішення суду може означати, що тисячі водіїв Uber отримають право на мінімальну заробітну плату і відпускні. Також це може привести до того, що Uber зіткнеться з необхідністю з виплати величезних компенсацій, що спричинить більш серйозні наслідки для гіг-економіки.

Відео дня

Судова тяганина щодо визнання британських водіїв Uber співробітниками компанії, а не незалежними підрядниками почалися в 2016 році. Тоді двоє колишніх водіїв компанії Джеймс Фаррер і Ясін Аслам подали відповідний позов від імені двох десятків водіїв. Позивачі стверджували, що фактично є співробітниками Uber.

При цьому, в самому Uber вважають, що рішення суду стосується невеликого числа водіїв і відзначають, що з моменту початку розглядів ввели ряд бонусів для водіїв. Зокрема - медичну страховку на випадок травми або хвороби.

Як зазначає видання, коли Uber подавався на IPO в 2019 році компанія вказала, що в розділі про ризики, що необхідність вважати водіїв співробітниками призведе до «значного зростання витрат».

«Крім того, будь-яка така рекласифікація зажадає від нас фундаментального зміни нашої бізнес-моделі і, як наслідок, матиме несприятливий вплив на наш бізнес і фінансовий стан», - говорилося в тому ж розділі.

Нагадаємо, що восени минулого року штат Каліфорнія дозволив Uber НЕ зараховувати водіїв в штат. У той же час водії сервісу отримали право на медичну страховку і мінімальний часовий заробіток.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X