Суд стягнув з великої мережі АЗС багатомільйонний штраф за змову

9 листопада 2018, 15:41
427
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: pixabay/ResoneTIC

Суд постановив стягнути з мережі заправок Амик штраф АМКУ

Господарський суд Києва постановив стягнути з Амик Україна 12,5 млн грн штрафу і стільки ж пені за рішенням Антимонопольного комітету України (АМКУ) від жовтня 2016 року.

Відповідне рішення винесено 5 листопада, передає enkorr.

Рішення про штраф було винесено за підсумками антимонопольного розслідування можливої ​​змови операторів АЗС у період 2013-2016 років. Термін сплати штрафу настав 17 січня 2017 року. Компанія намагалася в судовому порядку визнати рішення Комітету недійсним. Процес тривав близько року і 21 листопада 2017 року Вищий господарський України відхилив позов.

Оскільки Амик Україна не сплатила штраф у двомісячний термін з моменту винесення рішення, Антимонопольний комітет нарахував пеню у загальному розмірі 42,9 млн грн або 187,9 тис. грн за кожен день прострочення (228 днів). Згідно з антимонопольним законодавством, розмір пені не може перевищувати суму штрафу, відповідно вона була скорочена до 12,5 млн грн.

У свою чергу, Амик Україна просила суд розстрочити сплату 25 млн грн терміном на 12 місяців, посилаючись на складне фінансове становище.

"Відповідач обґрунтовує своє клопотання тим, що він повідомив комітету, що кошти для сплати штрафу ним акумулюються і в даний час у нього скрутне матеріальне становище: у 2017 році збиток підприємства склав 807 млн грн. Крім того, відповідачем оптимізується кількість працівників. Виконання рішення суду без його розстрочки міг заблоковати роботу підприємства і привести до ненадходження коштів до бюджету у вигляді податків ", - йдеться у рішення суду.

Суд відхилив прохання про розстрочення, оскільки рішення про штраф було прийнято ще у жовтні 2018 року, тобто у компанії було два роки для того, щоб акумулювати необхідні кошти.


В кінці квітня 2015 року компанія AMIC Energy Management GmbH (AMIC) (Австрія) завершила транзакцію з купівлі компанії Лукойл Україна. Після транзакції AMIC став володіти мережею з 240 АЗС і 6 нафтобаз.

AMIC Energy Management GmbH надає послуги в сфері аналітики, корпоративних фінансів і стратегічних консультацій і спеціалізується на управлінні енергетичними проектами в центральній і східній Європі.

Вибір редакції

Лонгріди

Вчора, 23:01

article_img
Кларнет Юргена
Країни

Сьогодні, 14:01

article_img
Небезпека-2019. Через хвилю відмови від вакцин світу загрожує повернення забутих епідемій
Made in Ukraine

Сьогодні, 12:49

article_img
Повстали з попелу. Призабута українська соцмережа Nimses представила масштабне оновлення

Головне

Події

Сьогодні, 17:44

article_img
Порошенко: У результаті агресії РФ проти України загинули 13 тис. осіб
Погляди

Сьогодні, 00:13

article_img
19 лютого: Сандерс йде в президенти США
Політика

Вчора, 20:41

article_img
Roshen не менш вагомий, ніж Квартал 95. Політтехнолог Порошенка - про президента, Зеленського, Тимошенко і Коломойського