Суд скасував списання з Газпрому $3 мільйонів на користь України

25 липня 2017, 12:27
1849
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Апеляційний суд скасував списання 79,9 млн грн дивідендів від Газтранзиту, що підлягають сплаті з Газпрому

Апеляційний суд скасував списання 79,9 млн грн (близько $3,09 млн) дивідендів від Газтранзиту, що підлягають сплаті Газпромом

Так, Київський апеляційний господарський суд скасував рішення Господарського суду Києва від 6 червня, згідно з яким Державній виконавчій службі було дозволено провести списання 79,877 млн грн дивідендів, що підлягають сплаті компанії Газпром (Росія) від приватного акціонерного товариства Газтранзит (Київ) в рахунок погашення накладених Антимонопольним комітетом штрафу та пені в загальному розмірі 172 млрд грн.

Про це йдеться в постанові суду від 17 липня, текст якого мають у своєму розпорядженні Українські новини.

Нагадаємо, що Вищий господарський суд відхилив касаційну скаргу компанії Газпром (Росія) на рішення про стягнення з нього штрафу та пені, накладених Антимонопольним комітетом, в загальному розмірі 172 млрд грн (близько $6,5 млрд - НВ Бізнес) за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через Україну.

Пізніше суд заарештував 33,3 млн грн акцій Газтранзиту і стягнув 80,8 млн грн дивідендів Газпрому в рамках стягнення з нього 172 млрд грн штрафу АМКУ.

28 квітня загальна збори акціонерів ПрАТ Газтранзит прийняло рішення направити 90% чистого прибутку за 2016 рік у розмірі 209,066 млн грн на виплату дивідендів.

З огляду на частку Газпрому 40,2174% акцій в капіталі ПрАТ Газтранзит, він отримає 84,081 млн грн.

Суд вирішив, що заява виконавчої служби про списання дивідендів задоволенню не підлягає, оскільки станом на 31 травня перелік акціонерів Газтранзиту, які мають право на отримання дивідендів за 2016 не визначений.

Державна виконавча служба відкрила провадження щодо примусового стягнення з компанії Газпром штрафу і пені 172 млрд грн, а також щодо арешту його майна на території України.

26 травня ПрАТ Газтранзит подало позов до Окружного адміністративного суду Києва з проханням скасувати постанову Державної виконавчої служби про арешт акцій, що належать Газпрому.

Виконавча служба звернулася до Господарського суду Києва з заявою про звернення стягнення на 79,877 млн гривень дивідендів, що підлягають сплаті Газпрому від ПрАТ Газтранзит в рахунок погашення накладених АМКУ штрафу і пені у загальному розмірі 172 млрд грн.

При це 31 травня Госпсуд Києва відхилив цю заяву, оскільки за станом на 31 травня перелік акціонерів Газтранзиту, які мають право на отримання дивідендів за 2016 рік, не було визначено.

Після цього Виконавча служба повторно звернулася до Госпсуду Києва з вказаною заявою про звернення стягнення.


Газпрому належить 40,2% акцій українського ПАТ Газтранзит, ще 40,2% акцій належать національної акціонерної компанії Нафтогаз України та 19,5652% акцій - компанії Turusgas (Туреччина).

Суд призначив розгляд позову Газтранзиту про арешт частки Газпрому на 7 грудня.

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 10:33

article_img
Наша проблема – туристи і мопеди. В Амстердамі призначили велосипедним мером дев'ятирічну дівчинку
Країни

Сьогодні, 09:29

article_img
Дольче Віта. За формування громадської думки в РФ пропагандисти отримують шалені гроші
Події

Сьогодні, 09:14

article_img
Перше місце України. Чому ми очолили рейтинг країн з найвищою смертністю через неправильне харчування

Головне

Євробачення

Сьогодні, 09:20

article_img
KAZKA в зоні ризику. Відео всіх виступів і думки журі у другому півфіналі нацвідбору на Євробачення 2019
Футбол

Сьогодні, 13:41

article_img
Президент українського футбольного клубу пояснив зняття команди з чемпіонату
Культура

Сьогодні, 07:31

article_img
Оголошено переможців 69-го Берлінале