Суд скасував штраф в 500 тис. грн водієві на єврономерах

30 листопада 2017, 16:33
Малиновський районний суд Одеси встав на сторону водія автомобіля BMW 320D з польськими номерами, і скасував постанову про притягнення його до відповідальності за порушення митних правил і штрафу у понад 500 тис. грн

Про це повідомляє Думська.

Так, 5 травня 2016 року водія зупинили співробітники Ізмаїльського відділу поліції. Перевіривши документи, вони повідомили про факт використання українцем авто з іноземною реєстрацією Одеську митницю.

Відео дня

Митники провели перевірку і постановили стягнути з водія понад 500 тис. грн - 300% від суми нібито не виплачених митних платежів. Згідно з постановою, "транспортний засіб, ввезений на територію України нерезидентом в пільговому режимі, використовувався як товар в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими були надані такі пільги".

Водій в своєму позові просив скасувати цю постанову як незаконну. За словами позивача, машину ввіз в Україну громадянин Польщі, який тимчасово передав її йому. Згідно ст. 380 Митного Кодексу, громадянам-нерезидентам дозволяється ввозити в Україну транспортні засоби особистого користування - на термін до одного року.

При цьому водій стверджує, що він не цікавився і не зобов'язаний знати, в якому режимі був ввезений автомобіль, чи були отримані будь-які митні пільги. Він не міг мати наміру порушити митні правила, оскільки не є ні власником транспортного засобу, ні особою, відповідальною за дотримання правил митного режиму.

Суддя погодився з доводами позивача і зазначив, що відповідач, тобто митниця не змогла довести факт порушення митних правил.

Митниця не оскаржила постанову Малиновського райсуду, і воно вступило в законну силу.

Нагадаємо, що в кінці липня Вищий адміністративний суд Києва виніс перше рішення щодо водія автомобіля з іноземними номерами. Штраф склав 420 тис. грн.

У листопаді суд притягнув до адміністративної відповідальності і наклав штраф в сумі понад 3,38 млн грн на громадянина України, що ввіз зареєстрований у Литві автомобіль Mercedes-Benz в режимі "тимчасового ввезення" без сплати митних платежів.

Уряд заявляв, що готовий взяти участь в підготовці змін до законодавства, що стосуються автомобілів з іноземною реєстрацією.

6-7 вересня під Верховною Радою провели акцію протесту з вимогою ввести доступне розмитнення для авто з єврономерами.

Зараз для громадян України неможлива реєстрація ввезених з-за кордону авто, які не відповідають стандартам Євро-5. Це означає неможливість реєстрації автомобілів старше 2010 року випуску (коли почав діяти цей стандарт) - незалежно від їх технічного стану.

Пізніше глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна повідомила, що вартість розмитнення авто на єврономерах складе від €1 тис.

А на початку жовтня Южаніна заявила, що законопроект про розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації в Україні вже готовий.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X