Суд скасував підвищення мит на добрива з Росії

30 листопада 2018, 08:36

Шостий апеляційний адміністративний суд визнав нечинним рішення щодо збільшення антидемпінгових мит на добрива з Росії, яке було прийнято на вимогу підприємств Азот, Концерн Стирол та Сєвєродонецьке об’єднання Азот, що входять до групи компаній Ostсhem Дмитра Фірташа.

Про це повідомили у прес-службі Всеукраїнської Аграрної Ради.

"Ми з самого початку говорили про те, що введення заборонних мит і ембарго на імпорт російських азотних добрив не тільки незаконно, але і безглуздо, тому що завдасть непропорційно більших збитків українській економіці, ніж російській", - відзначив заступник голови ради Михайло Соколов.

Відео дня

Через це українські аграрії страждають від вкрай високих цін. За даними ВАР, зараз ціни на добрива в Україні одні з найвищих у світі і перевищують ціни на них у конкуруючих росіян на 20-50%.

У ВАР нагадали, що підприємства групи Ostchem у суді вимагали від Мінекономрозвитку провести повторний розрахунок та збільшити антидемпінгові мита на азотні добрива з РФ, які були встановлені на рівні від 4,19% до 31,84% для різних виробників.

У травні 2018 року проти всіх російських постачальників мінеральних добрив РНБО ввело санкції, за винятком підприємства Мінеральні добрива (Россошь), що належить Аркадію Ротенбергу.

У ВАР відзначили, що Ostchem так і не погасив заборгованість перед українськими аграріями за оплачені ще у 2016-2017 роках, але не поставлені добрива.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X