Суд скасував банкрутство волинського вуглевидобувача

7 квітня 2017, 13:40
Рівненський апеляційний господарський суд скасував ухвалу Господарського суду Волинської області від 21 лютого, яким той почав банкрутство державного підприємства Волиньвугілля

Про це йдеться в постанові суду апеляційної інстанції від 28 березня, передають Українські новини.

Держпідприємство перебувало в процедурі банкрутства з 2 березня. Апеляцію на рішення суду про початок банкрутства подало Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

Відео дня

Апеляційний суд прийшов до висновку, що суд першої інстанції не мав права відкривати справу про банкрутство, оскільки це суперечить перехідними положеннями закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", які вводять обмеження на відкриття справ про банкрутство відносно шахт і збагачувальних фабрик, у статутних капіталах яких частка держави становить не менше 25%.

Банкрутство було розпочато за позовом держпідприємства Регіональні електричні мережі, яке з 7 грудня 2015 року також знаходиться в процедурі банкрутства.

Безперечні сумарні вимоги ДП Регіональні електричні мережі до Волиньвугілля становлять 12,7 млн гривень, при цьому до первісного позову Регіональних електричних мереж приєдналися ТОВ Інститут екологічних технологій Донбасу (вимоги - 856,8 тис. гривень) та ПП Схід-Інвестбуд-Сервіс (477,2 тис. гривень).

Позов про банкрутство ДП Волиньвугілля був поданий на початку лютого паралельно з позовом до державного вуглевидобувному підприємству Львіввугілля.

Нагадаємо, що Регіональні електричні мережі, так само, як Львіввугілля і Волиньвугілля, знаходиться у веденні Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

ДП Регіональні електричні мережі займається поставками електроенергії на вугільні шахти.

В кінці 2015 року Господарський суд Київської області почав процедуру його банкрутства за заявою самого підприємства.

У 2016 році ДП Волиньвугілля видобуло 185,424 тис. тонн вугілля газової групи.

Показати ще новини
Радіо НВ
X