Суд Швеції відновив стягнення $2,6 млрд боргу з Газпрому

13 вересня 2018, 18:41
1458
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Суд Швеції підтримав аргументи Нафтогазу

Апеляційний суд у Швеції розглянув аргументи НАК НАфтогазу і скасував своє рішення про тимчасове призупинення примусового виконання у Швеції рішення арбітражу, за яким Газпром має заплатити вже понад $2,6 млрд.

Про це написав комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко на своїй Facebook-сторінці.

"Ми ще раз довели всім, що Газпром має невідкладно виконати рішення арбітражу. Ну а поки ми продовжуємо примусове виконання по всіх країнах...", - написав Вітренко.

Пізніше в прес-службі Нафтогазу повідомили, що Апеляційний суд Свеа скасував прийняту в червні постанову про припинення виконання рішення арбітражу між Нафтогазом і Газпромом.

У Нафтогазі вказали, що Апеляційний суд пояснив, що "підстави для припинення примусового виконання (рішення арбітражу, - ред.) більше не існує".

Нагадаємо, що у грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

За словами головного комерційного директора Нафтогазу Юрія Вітренка, процес стягнення може зайняти до півроку, водночас Нафтогаз розраховує на сумлінне виконання російською компанією рішення арбітражу в найближчим часом.

30 травня Нафтогаз ініціював примусове стягнення присуджених йому $2,6 млрд, в зв'язку з небажанням Газпрому виконувати зобов'язання за рішеннями в справах щодо постачання і транзиту газу. У зв'язку з цим швейцарська влада вжила заходів щодо активів російського монополіста.

14 червня Газпром через суд домігся припинення арешту активів. У Нафтогазі пізніше заявили про побоювання, що російський монополіст за час призупинення процедури виконання рішення арбітражу зможе реструктуризувати свої активи в Європі для уникнення примусової виплати боргів перед Україною.

Пізніше Апеляційний суд округу Свеа в Швеції залишив чинним свій наказ, який призупиняє стягнення з Газпрому $2,56 млрд на користь Нафтогазу.

2 липня Газпром подав новий позов проти України в Стокгольмський арбітраж.

Вибір редакції

Футбол

Сьогодні, 04:08

article_img
Вони не пройшли. Реакція соцмереж на перемогу Динамо і поразку Шахтаря в Лізі Європи
Made in Ukraine

Вчора, 12:00

article_img
Harley, стережися. В Україні розробили електричний мотоцикл
Travel

Вчора, 19:10

article_img
Удвічі швидше Колумба. Як український яхтсмен проплив від Канарських до Карибських островів за 19 днів

Головне

Футбол

Вчора, 13:26

article_img
Коли і де дивитися матч Ліги Європи Динамо - Олімпіакос
Країни

Вчора, 16:08

article_img
У Польщі вирішили депортувати багатодітну українську родину через труднощі з асиміляцією
Політика

Вчора, 14:08

article_img
ЗМІ назвали ім'я нардепа, який організував схему по втручанню в результати виборів