Суд розблокував розслідування зловживань у Приватбанку

10 січня 2018, 11:45

Солом'янський районний суд Києва розблокував проведення forensic audit (економічне розслідування операцій) Приватбанку.

Про це йдеться в ухвалі суду від 3 січня, передають Українські Новини.

Суд задовольнив позов компанії Астерс і скасував забезпечувальні заходи щодо позову.

"Постановою про скасування заходів забезпечення позову усунені судові перешкоди правомірної роботи щодо захисту рішення держави про входження держави у капітал Приватбанку і проведення фінансового розслідування діяльності цього банку", - прокоментували у НБУ.

Відео дня

Нагадаємо, у липні 2017 року Олександр Шлапак, який очолював на той момент правління Приватбанку, заявив, що Приватбанк за допомогою аудитора встановив системні порушення з боку колишнього менеджменту банку при видачі позик на 133 млрд грн і їх обслуговування і направив ці матеріали у Генеральну прокуратуру. "Генпрокуратура сьогодні вперше відкрила кримінальні справи за ст. Ст. 218 і 220 - доведення банку до неплатоспроможності", - заявляв він.

У той же час екс-власники і екс-менеджмент банку спростовують ці звинувачення і оскаржують у судах дії Нацбанку і Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Згідно з меморандумом України з Міжнародним валютним фондом (МВФ), за програмою розширеного фінансування EFF, до кінця вересня 2017 року планувалося завершити forensic-аудит Приватбанку для визначення, чи мали місце правопорушення або погана банківська практика у період до його націоналізації у наприкінці минулого року.

Для цих цілей, а також для консультаційних послуг з розробки, впровадження та виконання плану заходів з підготовки до націоналізації Приватбанку і пошуку активів бенефіціарів власників НБУ у лютому 2016 року найняв детективне агентство Kroll, а у липні 2016 року - консалтингову компанію AlixPartners. Ці ж компанії відпрацьовували з Нацбанком питання координації юридичного захисту та претензійно-позовної роботи.

Додамо, що 14 грудня 2017 року суд відкрив провадження за позовом Ігоря Коломойського до НБУ, Приватбанку, Мінфіну, Kroll Associates UK LLP, AlixPartners Services UK LLP, Hogan Lovells International LLP, Астерс Консалт, Астерс, АліксПартнерз (Україна) про визнання недійсними договорів та припинення дії.

Відзначається, що зазначені компанії-відповідачі проводять forensic audit у Приватбанку, який відповідно до меморандуму з МВФ повинен був завершитися ще до кінця вересня.

15 грудня, Коломойський через суд заблокував розслідування зловживань в Приватбанку.

Також у грудні заступник глави НБУ Катерина Рожкова під час прес-конференції зазначила, що позови Коломойського - "це прояв слабкості і страху, що результати співпраці з Kroll і AlexPartners були дуже неприємними для колишніх акціонерів".


18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави у капітал Приватбанку за пропозицією НБУ і акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізувати на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішив докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн.

В рамках націоналізації банку його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X