Суд розблокував розслідування махінацій у Приватбанку

29 серпня 2018, 17:33

Апеляційний суд Києва скасував ухвалу Солом'янського райсуду Києва від 15 грудня 2017 року про заборону Приватбанку залучати консультантів до міжнародного розслідування (forensic audit).

Про це finclub повідомили в прес-службі Національного банку України (НБУ).

Зокрема, суд задовольнив апеляцію регулятора, Приватбанку та юркомпанії Астерс.

Нагадаємо, що в грудні минулого року, Солом'янський райсуд задовольнив позов Ігоря Коломойського, який вимагав визнати недійсними договори про залучення консультантів Kroll Associates UK LLP, AlixPartners Services UK LLP, Hogan Lovells International LLP, Астерс Консалт, Астерс, АліксПартнерз (Україна) до проведення forensic audit.

Відео дня

Також він вимагав заборонити зазначеним компаніям здійснювати будь-які дії по укладеним з банком договорами.

Проведення forensic audit Приватбанку є одним із зобов'язань України перед МВФ. Він повинен був завершитися ще до кінця вересня.


18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал Приватбанку за пропозицією НБУ і акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

Згідно із цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн.

У межах націоналізації банку його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.


У липні 2017 року глава правління на той момент Приватбанку Олександр Шлапак заявив, що Приватбанк за допомогою аудитора встановив системні порушення з боку колишнього менеджменту банку під час видачі позик на 133 млрд грн і їх обслуговування та направив ці матеріали в Генеральну прокуратуру. "Генпрокуратура сьогодні вперше відкрила кримінальні справи за ст. ст. 218 і 220 - доведення банку до неплатоспроможності", - заявляв він.

Водночас екс-власники і екс-менеджмент банку спростовують ці звинувачення й оскаржують в судах дії Нацбанку та Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Згідно з меморандумом України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) за програмою розширеного фінансування EFF, до кінця вересня 2017 року планувалося завершити forensic-аудит (економічне розслідування операцій) Приватбанку для визначення, чи мали місце правопорушення або погана банківська практика в період до його націоналізації наприкінці минулого року.

Для цих цілей, а також для консультаційних послуг з розробки, впровадження та виконання плану заходів з підготовки до націоналізації Приватбанку і пошуку активів бенефіціарів власників НБУ в лютому 2016 року найняв детективне агентство Kroll, а у липні 2016 року - консалтингову компанію AlixPartners. Ці ж компанії відпрацьовували з Нацбанком питання координації юридичного захисту та претензійно-позовної роботи.

Показати ще новини
Радіо NV
X