Суд позбавив ОПЗ виплати багатомільярдного боргу Фірташу

9 липня 2018, 11:14

Верховний суд скасував рішення суду міста Південний в Одеській області, за яким Ostchem Holding Limited мала право на примусове стягнення на території України з Одеського припортового заводу (ОПЗ) 5,2 млрд грн непогашеного основного боргу і 1,57 млрд грн нарахованої пені за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це заявив в.о. глави Фонду держмайна Віталій Трубаров на своїй Facebook-сторінці.

Суд направив справу на новий розгляд до суду нижчої інстанції.

"Постановою Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, ухвали суду першої та апеляційної інстанцій скасовано, а справу направлено на новий розгляд", - повідомив він.

Відео дня

Трубаров уточнив, що раніше Фонд подав до Верховного Суду касацію і клопотання про призупинення виконання постанови Південного міського суду Одеської області.

Він також нагадав, що наприкінці липня відбудеться конкурс з відбору радника для приватизації ОПЗ, який запропонує шляхи вирішення токсичних боргових зобов'язань підприємства.

Цей борг утворився в результаті невиконання ОПЗ договору купівлі-продажу природного газу від 20 січня 2013 року.

Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма ухвалив рішення на користь Ostchem Holding Limited 25 липня 2016 року.

Нагадаємо, в березні 2017 року суд дозволив компанії Ostchem Holding Limited, що належить українському бізнесменові Дмитру Фірташу, примусово стягнути з Одеського припортового заводу 6,8 млрд грн.

Пізніше це рішення підтвердив Апеляційний суд.


Ostchem - холдингова компанія, що входить до фінансово-промислової групи компаній Group DF Дмитра Фірташа. В Україні Ostchem об'єднує 4 заводу хімічної промисловості: концерн Стирол, Сєверодонецьке об'єднання Азот, черкаський Азот і Рівнеазот. Дистрибуцію мінеральних добрив забезпечує компанія Украгро НПК, а транспортування - порт Ніка-Тера.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X