Суд підтвердив скасування штрафу для Коболєва на 7 млрд грн

5 квітня 2019, 12:15

Енергетична митниця вимагала оштрафувати главу Нафтогазу за несплату ПДВ при купівлі російського газу в 2015 році

Шостий апеляційний суд підтвердив рішення Подільського районного суду Києва про скасування штрафних санкцій для глави правління Національної акціонерної компанії Нафтогаз України Андрія Коболєва за порушення у подачі митної декларації і несплату ПДВ. Про це повідомляє УНІАН.

Відео дня

Згідно з судовим позовом від Енергетичної митниці ДФС України, підставою для притягнення до відповідальності Коболєва є неподання додаткової митної декларації, а також незабезпечення сплати податку на додану вартість під час купівлі російського газу в 2015 році.

Фіскали попросили суд стягнути з голови Нафтогазу штраф у розмірі 300% від суми несплаченого митного внеску в сумі 7,02 млрд грн.

У свою чергу нацкомпанія пояснила, що документи не були надані з об'єктивних причин через те, що газовий контрагент Нафтогазу, російський Газпром не підписував необхідні документи, оскільки між ними існує спір щодо обсягу поставленого блакитного палива.

20 березня 2019 року Шостий апеляційний суд Києва підтвердив рішення суду першої інстанції і залишив скаргу ДФС без задоволення.

У лютому 2018 року Коболєв заявив про те, що Державна фіскальна служба виписала йому два персональних штрафи на суму 7 і 1,3 млрд грн, які він має сплатити не пізніше п'ятнадцяти днів. За словами Коболєва, реальна причина цих штрафів - відмова Нафтогазу оформляти і оплачувати поставлений на окуповану територію Газпромом газ.

2 березня президент Петро Порошенко доручив генпрокурору Юрію Луценку та в. о. голови Державної фіскальної служби Мирославу Продану перевірити обґрунтованість нарахування багатомільярдного штрафу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X