Суд підтвердив зобов’язання бізнесменів Березкіна та Давидова перед Ощадбанком на $200 млн

27 листопада 2017, 14:03
20 листопада 2017 року апеляційний суд Кіровоградської області залишив без змін рішення Кіровського районного суду на користь державного Ощадбанку

Про це повідомила прес-служба банку.

Так, Ощадбанк відстояв рішення суду першої інстанції щодо визнання поруки бізнесменів Максима Березкіна та Юрія Давидова за зобов'язаннями компанії Креатив на суму $180 млн, €12 млн і 117 млн грн.

Відео дня

Крім того, за подання апеляційної скарги з Давидова було стягнуто у держбюджет 83 млн грн судового збору.

“Попри спроби відповідачів визнати свої зобов’язання за порукою припиненими суд першої інстанції, з яким погодився і апеляційний суд, підтримав Ощадбанк та відмовив бізнесменам у задоволенні зустрічного позову”, - йдеться в повідомленні.

Банк також зазначив, що рішення суду першої інстанції набуло чинності після апеляційного оскарження і буде передане на примусове виконання.

Нагадаємо, що у лютому 2016 року державні банки Укрексімбанк і Ощадбанк подали позови до суду на агрокомпанію Креатив про відшкодування $33,1 млн і 57,7 млн грн.

У квітні 2016 року Ощадбанк виграв суд проти групи на півмільярда гривень.

У травні 2016 року Ощадбанк відсудив $25 млн у екс-власника Креативу Березкіна.

Крім того, у лютому цього року банк вирішив розпродати майно групи компаній Креатив.

У серпні 2015 року Креатив заявив про проблеми з кредиторами. Тоді повідомлялося про початок переговорів з інвесторами щодо реструктуризації заборгованості перед українськими та зарубіжними банками. Частка кредитів Креативу в державних банках станом на кінець березня 2015 року становила близько 80%, або понад 11,3 млрд грн. Основна частина боргу припадає на державні Ощадбанк (6,73 млрд грн), Укргазбанк (2,04 млрд грн.), Укрексімбанк (2,54 млрд грн). Серед кредиторів є Landesbank Berlin, UniCredit Bank (Німеччина), UniCredit Bank (Чехія), Райффайзен Банк (Чехія), Укрсоцбанк тощо.


100% акцій Ощадбанку перебуває у державній власності. За даними НБУ, на 1 липня за розміром активів банк посів 2-е місце (220,7 млрд грн) серед 88 діючих банків.

Показати ще новини
Радіо NV
X