Суд остаточно підтвердив мільйонний штраф для "дочки" французької фармкомпанії в Україні

15 серпня 2018, 09:17

14 серпня Касаційний суд у складі Верховного Суду залишив без задоволення касаційну скаргу фармкомпанії Серв’є Україна на рішення Антимонопольного комітету (АМКУ), яким компанія була оштрафована на 1,7 млн ​​грн.

Про це повідомила прес-служба антимонопольного відомства.

Таким чином, Верховний Суд залишив без змін постанову Київського апеляційного господарського суду від 27 червня і рішення Господарського суду міста Києва від 7 березня, яким рішення АМКУ щодо Серв’є Україна було визнано законним.

Відео дня

Нагадаємо, що АМКУ рішенням від 29 вересня 2016 року оштрафував фармацевтичну компанію Серв’є Україна і її українських дистриб'юторів на загальну суму 3,6 млн грн за завищення вартості лікарських препаратів в 2011-2012 роках. При цьому Серв’є була оштрафована на 1,7 млн ​​грн, українсько-естонське спільне підприємство Оптима-Фарм оштрафовано на 179 тис. грн за узгоджені антиконкурентні дії по встановленню контролю над ринками лікарських препаратів, українські дистриб'ютори БаДМ - на 902,6 тис. грн, А'СТА - на 423,5 тис. грн, Альба Україна - на 399,9 тис. грн, і Людмила-Фарм - 25,7 тис. грн за антиконкурентні дії в сфері держзакупівель.

АМКУ своїм рішенням визнав, що фармакологічна компанія, а також дистриб'ютори вчинили антиконкурентні узгоджені дії.

Комітет встановив, що ці дії фармкомпанії і її дистриб'юторів привели до необґрунтованого підвищення вартості лікарських засобів групи компаній Servier, що реалізуються через процедури державних закупівель в 2011-2012 роках, а також до обмеження доступу на ринок інших суб'єктів господарювання внаслідок розподілу ринків по колу покупців.

Крім Серв’є вказане рішення АМКУ в судовому порядку оскаржили Оптима-Фарм і БаДМ. У червні Касаційний господарський суд в складі Верховного суду підтвердив рішення про штраф в сумі 902,7 тис. грн, накладений на фармдистриб'ютора БаДМ.

На даний час Господарський суд Києва відмовив у задоволенні позову Оптима-Фарм, справа перебуває на розгляді в Київському апеляційному господарському суді.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X