Суд оштрафував російську авіакомпанію на 10 мільйонів

21 вересня 2017, 14:08
Господарський суд Київської області ухвалив стягнення понад 10 млн грн штрафу з російської авіакомпанії за незаконне здійснення рейсів в окупований Крим

Про це повідомили в прес-службі прокуратури Криму.

"Рішенням господарського суду Київської області від 20.09.2017 задоволено позов прокуратури Автономної Республіки Крим про стягнення з російської авіакомпанії, яка здійснює щоденні польоти на тимчасово окуповану територію Криму, понад 10 млн грн", - зазначається в повідомленні.

Відео дня

За даними прокуратури, авіакомпанія-порушник не платила гроші за отримані аеронавігаційні послуги в повітряному просторі над Чорним морем в межах Сімферопольського району.

До розгляду справи були залучені також судові органи Російської Федерації. Так, арбітражним судом міста Москви виконано доручення українського суду та вручено відповідачу копію ухвали про початок судового процесу і позовну заяву прокурора.

"Належне повідомлення авіакомпанії-порушника про вимоги прокуратури автономії надає українській стороні можливість запуску механізму стягнення зазначених коштів з боржника на території Російської Федерації", - прокоментував глава прокуратури АРК Гюндуз Мамедов.

За його словами, російський перевізник порушив Конвенцію про міжнародну цивільну авіацію 1944 року і Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів 1981 року.

Він також додав, що суд вперше виніс рішення за клопотанням прокуратури Криму щодо притягнення до відповідальності авіакомпанії за незаконні польоти над Кримом.

Нагадаємо, рішення про заборону польотів в Україну ряду російських авіакомпаній уряд прийняв 25 вересня. Через кілька днів стало відомо, що Федеральне агентство повітряного транспорту РФ повідомило авіакомпанії України про введення заборони на використання повітряного простору Росії з 25 жовтня.

Зі свого боку, Державна авіаційна служба (Державіаслужба) 1 жовтня направила в Росавіації лист з проханням роз'яснити, чим викликане введення санкцій проти українських авіакомпаній.

Також раніше повідомлялося, що Україна оштрафувала авіакомпанії РФ майже на 3 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X