Суд наклав арешт на 41% акцій компанії Мотор Січ

11 вересня 2017, 18:08
Шевченківський районний суд Києва заарештував 41,00087% акцій запорізького підприємства Мотор Січ у власності п'яти офшорних компаній, які знаходяться на рахунках зберігача Dragon Capital, в зв'язку з підозрами в його ліквідації і знищенні в невстановленому законодавством порядку 

Як зазначає Інтерфакс-Україна, судове рішення прийнято ще 7 вересня за клопотанням Служби безпеки України.

Згідно з версією слідчих, нинішні і колишні посадові особи і кінцеві бенефіціари Мотор Січі з 2016 року уклали низку угод купівлі-продажу контрольного пакета акцій товариства на користь іноземних компаній, які мають намір перемістити активи і виробничі потужності товариства за межі України, що призведе до його ліквідації та знищення.

Відео дня

Згідно з визначенням суду, в Антимонопольний комітет України на початку червня 2017 року надійшла заява від власника китайської компанії Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd. І Мотор Січі про надання дозволу на концентрацію, згідно з якою цей громадянин Китаю через підконтрольні структури вже володіє зазначеними 41,00087%.

Зазначається, що продавцем виступав громадянин України, який володів безпосередньо 15,83% акцій ПАТ, а також 17,3113% його акцій через Business House Helena і 15,7% через ТОВ Гарант Інвест, ТОВ Гарант Альфа, ЗАТ Торговий дім Олена, СК Мотор Гарант.

Нагадаємо, що 21 липня генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що стосовно Мотор Січі є кілька кримінальних проваджень. Одне з них веде Служба безпеки України. "Воно зводиться до того, що велика частина акцій, які були раніше виведені на офшорні компанії, була передана у власність в невстановленому законодавством порядку", - сказав він.

Власник компанії Мотор Січ В'ячеслав Богуслаєв у відповідь заявив, що заява генерального прокурора є безпідставною.

Показати ще новини
Радіо NV
X