Суд Лондона скасував ключові угоди Нафтогазу з Коломойським

2 травня 2018, 09:44
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

26 квітня Лондонський міжнародний арбітражний суд (London Court of International Arbitration) скасував дію ключових положень між Нафтогазом і компаніями Ігоря Коломойського щодо корпоративного управління Укрнафти.

Про це повідомила прес-служба Нафтогазу.

За даними НАКу, ці положення є такими, що не підлягають виконанню, оскільки суперечать імперативним нормам корпоративного законодавства України.

Відео дня

Зокрема, не підлягає виконанню частина статті 9 Акціонерної угоди, яка, крім іншого, передбачає, що 6 членів Наглядової ради Укрнафти обираються з кандидатів, запропонованих Нафтогазом, а Голова правління Укрнафти та інші 5 членів Наглядової ради Укрнафти - з кандидатів, запропонованих компаніями Коломойського, які є міноритарними акціонерами Укрнафти. Стаття 9 також передбачає, що персональний склад Правління Укрнафти має затверджуватися наглядовою радою Укрнафти за пропозицією Голови правління.

При цьому Трибунал постановив, що в цілому Акціонерна угода є дійсною, хоча ключові її положення щодо корпоративного управління Укрнафти є такими, що не підлягають виконанню.

Нагадаємо, що в січні 2010 року Нафтогаз і міноритарні акціонери Укрнафти (пов'язані з групою Приват компанії Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited, Bordo Managament Limited, Balliotti Enterprises Limited, Renalda Investments Limited) уклали акціонерну угоду, яка, зокрема, визначала процедуру обрання глави та членів правління, а також наглядової ради і необхідного кворуму найбільшої нафтовидобувної компанії країни.

Згідно з документом, глава правління має обиратися із запропонованих міноритаріями кандидатів, а шість з 11 членів НР і його глава повинні номінуватися НАК. При цьому кворум досягався при присутності восьми з 11 членів ради, що на той момент не суперечило закону про акціонерні товариства. У березні 2015 року після внесення змін до цього закону кворум для засідань НР був зменшений до простої більшості голосів.

У червні 2015 року міноритарії Укрнафти подали позов до Лондонського арбітражу з вимогою зобов'язати Нафтогаз дотримуватися умов акціонерної угоди, навіть не дивлячись на обмеження прав НАК, як контролюючого акціонера, в порівнянні з передбаченими чинним законодавством правами.

Укрнафта - найбільша нафтовидобувна компанія України. Володіє 537 АЗС в більшості регіонів України. Нафтогазу України належить 50%+1 акція Укрнафти. Компанії, що входять до сфери впливу групи Приват Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% належить компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X