Суд дозволив затримати колишнього міністра енергетики Демчишина через сприяння терористичним організаціям

8 грудня 2021, 16:03

Суд дозволив затримати колишнього міністра енергетики Володимира Демчишина, який неодноразово ігнорував виклик на допит до слідчого. За даними прикордонників, він перебуває за межами України.

Печерський райсуд Києва дав дозвіл на затримання колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина, повідомляє Інтерфакс-Україна .

Відео дня

Відповідну ухвалу суд ухвалив 25 листопада 2021 року.

« Надати дозвіл на затримання підозрюваного з метою його приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Затримана на підставі ухвали слідчого судді особа не пізніше 36 годин з моменту затримання має бути звільнена або доставлена до слідчого судді, суду, який ухвалив ухвалу про дозвіл на його затримання з метою приводу», — йдеться в ухвалі суду.

Постанова дійсна протягом шести місяців з дати прийняття. Ім'я підозрюваного у тексті постанови не вказано, проте йдеться, що 2 грудня 2014 року він обійняв посаду міністра енергетики та вугільної промисловості України.

Зазначається, що Демчишину було надіслано повідомлення про підозру. Відповідні повідомлення вручили:

  • житлово-експлуатаційної організації за місцем проживання;
  • дорослому родичу колишнього міністра;
  • надіслали поштою на останні відомі адреси реєстрації та проживання.

Також повідомляється, що підозрюваного чотири рази викликали на допит до слідчого, проте на виклик не з'явився.

« Відсутність підозрюваного за адресами реєстрації та проживання, а також неявка до слідчого для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні свідчать про приховування підозрюваного від органів досудового розслідування, прокурора та суду», — йдеться в ухвалі суду.

Також сторона звинувачення стверджувала, що станом на 19 листопада місцезнаходження підозрюваного було невідоме. За даними прикордонної служби та оперативного підрозділу, підозрюваний перебуває за межами України та «не з'являється без поважних причин на виклик слідчого, прокурора».

Враховуючи, що Демчишин ховається від органу досудового розслідування, слідчий суддя дійшов висновку про наявність правових підстав для його затримання з метою його приводу для участі у розгляді клопотання щодо застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Нагадаємо, що 12 листопада слідчі СБУ та ДБР вручили підозру міністру енергетики та вугільної промисловості України, який обіймав цю посаду з 2014 по 2016 рік. Підозру оголосили за статтею 258-3 Кримінального кодексу України – сприяння терористичній групі чи терористичній організації.

За інформацією СБУ, Демчишин, перевищуючи свої службові повноваження, змусив керівників державної енергогенеруючої компанії укласти кілька угод із представниками " Л/ДНР". Зокрема, щодо постачання вугілля на загальну суму понад 3 млрд грн.

Внаслідок протиправних дій міністра до розпорядження терористів надійшло понад 200 млн грн. Це призвело до закріплення та подальшого становлення « урядів» терористичних організацій " Л/ДНР" на тимчасово окупованих територіях, заявили в спецслужбі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Своєю чергою Демчишин заявляв, що порушену проти нього кримінальну справу щодо закупівлі вугілля у «Л/ДНР» сфабрикували СБУ та ДБР.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X