Суд схвалив стягнення 171 млрд грн штрафу з усього майна Газпрому - Петренко

19 жовтня 2017, 11:11
Господарський суд Києва дозволив стягнути штраф з російського Газпрому в розмірі 171 млрд грн з усього майна боржника

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомляє міністр юстиції України Павло Петренко.

Міністр також додав, що відповідно до процедур, дане рішення суду повинно бути оприлюднене через кілька днів.

Відео дня

Нагадаємо, що в січні 2016 року АМКУ оштрафував Газпром на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Потім це рішення було кілька разів підтверджено українськими судами.

12 квітня 2016 року Газпром подав позов у Господарський суд Києва з проханням визнати недійсним це рішення АМКУ, але позов так і не був прийнятий судом до розгляду.

АМКУ подав позов до Господарського суду Києва про примусове стягнення штрафу і пені (у розмірі, аналогічному штрафу) 5 жовтня 2016 року.

Міністерство енергетики Росії 9 грудня 2016 року висловило стурбованість рішенням Господарського суду Києва про стягнення з Газпрому штрафу і заявило, що пені викликають ризики для надійності і стабільності транзиту російського газу через Україну.

Міненерго Росії закликало Україну скасувати це рішення.

22 лютого 2017 года Київський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з Газпрому штрафу, який виріс вже до 172 млрд грн (близько $6,5 млрд) за рахунок пені за його несплату.

21 квітня АМКУ повідомив, що подав заяву в Виконавчу службу для примусового стягнення.

У червні суд заарештував 33,3 млн грн акцій Газтранзиту і стягнув 80,8 млн грн дивідендів Газпрому в рамках стягнення з нього 172 млрд грн штрафу Антимонопольного комітету України.

З огляду на частку Газпрому 40,2% акцій в капіталі Газтранзиту, він отримає 84 млн грн. Після утримання податку сума дивідендів, що підлягає виплаті, становить 79,9 млн грн.

Мін'юст розпочав виконавче провадження по стягненню цих коштів.

У вересні Верховний суд України відмовився приймати заяву Газпрому про перегляд постанови Вищого господарського суду від 13 липня 2016 року, яким підтверджено рішення судів нижчих інстанцій про накладення штрафу Антимонопольним комітетом України на російську компанію в розмірі 172 млрд грн.

Крім того, в кінці вересня Госпсуд Києва підтвердив законність стягнення з російського монополіста - компанії Газпром 79,9 млн грн (близько $ 3 млн) дивідендів з українського підприємства Газтранзит.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X